Читаєте зараз
Начальник штабу «Азова» подав заяву в ДБР на генерала ЗСУ: що відбувається

Начальник штабу «Азова» подав заяву в ДБР на генерала ЗСУ: що відбувається

Анастасія Могилевець

Начальник штабу бригади «Азов» Нацгвардії України Богдан Кротевич подав заяву до Державного бюро розслідувань. Військовий вимагає розслідувати дії одного з генералів ЗСУ.

«Написав листа в ДБР з закликом про відкриття розслідування на одного військового генерала, який, на моє переконання, вбив більше українських військових, ніж будь-який російський генерал. Ті умови, при яких зараз воюють бригади — це нереальний героїзм, в першу чергу солдат, командирів взводів, рот, батальйонів та бригад. І героїзм їх покладається в тому, що вони стримують ворога не завдяки, а всупереч», — каже начштабу «Азова».

У ДБР Українській правді підтвердили, що така заява надійшла. Там додали, що з нею вже працюють слідчі. При цьому ані Кротевич, ані пресслужба бюро не назвали прізвища генерала. Втім, за даними джерел УП, йдеться про командувача Об’єднаних сил ЗСУ Юрія Содоля.

Кротевич звинувачує генерала в перевищенні службових повноважень та некомпетентному командуванні військами. Це, як стверджується, призвело до втрат великої частини підконтрольних Україні територій. Військовий також просить перевірити командувача на факт співпраці з ворогом та готовий свідчити у справі.

Володимир Зеленський призначив Содоля командувачем Об’єднаних сил ЗСУ у лютому 2024 року. До цього військовий був командувачем Морської піхоти Військово-морських сил ЗСУ. 

Загалом військовий брав участь в обороні України з 2014 року. Тоді він обіймав посаду командира 25 окремої повітряно-десантної бригади. Вже у січні 2015 року його призначили першим заступником командувача Десантно-штурмових військ. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій