Національна гвардія України: яка різниця із ЗСУ та як доєднатись у 2024 році
- Національна гвардія України існує з 1991 року. Щоправда, у 2000 році її розформували, але вже у 2014-му відновили.
- НГУ входить до складу Міністерства внутрішніх справ України, хоча на час воєнного стану підпорядковується головнокомандувачу ЗСУ.
- При вступі до цього формування найвищі вимоги для вступу до лав розвідників та спецпризначенців.
Національна гвардія відрізняється від ЗСУ перш за все тим, що виконує правоохоронні функції. Формування відповідає за підтримання порядку та конституційного строю всередині України. Так, бійці НГУ під час повномасштабного вторгнення, окрім військових дій на фронті, також займаються захистом критичної інфраструктури. Щоб долучитись до Нацгвардії, достатньо прийти до відділення комплектування за місцем проживання.
Заборона розповідає про різницю між Національною гвардією та Збройними силами України.
Національна гвардія України: чим відрізняється від ЗСУ
Національна гвардія України (НГУ) була створена ще 1991 року, проте у 2000 році була розформована. Відродження сталось після окупації Росією Криму у березні 2014 року.
Військове формування відрізняється від інших перш за все тим, що входить до структури МВС, а не Міністерства оборони України, як-от ЗСУ. Це спричинено тим, що вона має також виконувати й правоохоронні функції.
«Для прикладу, ми часто говоримо, що з 2014-го у нас гібридна війна. І от захоплення якихось будівель, обласних адміністрацій, інформаційні компанії. Це все комплексні задачі, які можуть виконувати формування такого типу як національна гвардія України. Такі задачі: і правоохоронні, і військові — вони притаманні таким структурам, як жандарми Франції та Румунії, нацгвардія Каліфорнії, карабінери Італії», — каже головний пресофіцер НГУ Руслан Музичук.
Читати більше новин в TelegramТак, серед задач формування, окрім захисту територіальної цілісності держави, також є заходи щодо дотримання конституційного ладу, а також підтримання порядку тощо. У тилу НГУ захищає державні об’єкти, а також критичну інфраструктуру. Цим Збройні сили України не займаються.
Важливо! На період воєнного стану Національна гвардія підпорядковується безпосередньо головнокомандувачу Збройних сил України — з лютого 2024 року це Олександр Сирський.
НГУ: як підписати контракт у 2024 році
Щоб податися на службу у Національну гвардію, варто звертатися саме у відділення комплектування цього формування. Це необхідно зробити за місцем вашого проживання. Також можна заповнити онлайн-анкету на офіційному сайті НГУ, а потім пройти первинний психологічний тест у відділі комплектування. Першочергово треба мати з собою паспорт громадянина України, військовий квиток або приписне свідоцтво (за наявності) та дві фотокартки 3х4.
Вимоги до претендентів на контракт у НГУ наступні:
- придатність за станом здоров’я, що встановлюється в ході медичного огляду та психологічного тестування;
- вища, професійно-технічна, повна або базова загальна середня освіта (для громадян призовного віку, які не проходили строкової військової служби);
- наявність отриманої під час проходження строкової військової служби військово-облікової спеціальності (для тих, хто вже служив строковиком).
«Вимоги насправді дуже прості. Вони визначені в законі про проходження військової служби. Зокрема вік кандидата повинен бути від 18 до 60 років. Звичайно ж не менш важливе це придатність за станом здоров’я, аби була змога дійсно виконувати ті задачі, які перед ним поставлені. Має бути хоча би базова освіта. Це попередні критерії, далі перевіряються документи, також не менш важливим критерієм є психічний стан», — каже Руслан Музичук.
Різні підрозділи залежно від своїх функцій мають різні вимоги до рівня фізичної підготовки кандидатів. Оцінюється остання за трьома критеріями: сила, швидкість і витривалість. Так, найвищі вимоги до спецпризначенців та бійців розвідки.
Раніше Заборона розповідала про можливість ветеранам в Україні отримати гроші на житло. Така допомога доступна не всім військовим, проте існують й інші види.
Читати більше новин в Telegram