Нафта і армія. Євросоюз ухвалив восьмий пакет санкцій
- Заборони ЄС стосуватимуться причетних до тимчасової окупації частин Запорізької та Херсонської областей.
- У грудні 2022 року запрацює обмеження ціни на російську нафту.
- Перший пакет було ухвалено 23 лютого 2022 року, коли РФ визнала «Л\ДНР» і ввела свої війська в регіон.
Країни Європейського Союзу запровадили чергові санкції, спрямовані на економічне та військове послаблення Росії. Зокрема обмеження мають позбавити російську армію та її постачальників додаткових товарів і обладнання, необхідних для ведення війни.
Заборона розповідає про зміст потужного пакету обмежень проти РФ через її повномасштабну агресію щодо України.
Санкції проти Росії: рішення ЄС 5 жовтня
Європейський Союз ухвалив восьмий пакет санкцій проти РФ. Блок узгодив обмеження 5 жовтня 2022 року, а офіційні деталі оприлюднили наступного дня.
«ЄС продовжує стежити за тим, щоб його санкції не впливали на експорт енергоносіїв та агропродовольчої продукції з Росії до третіх країн. Санкції виявилися ефективними. Вони завдають шкоди здатності Росії виробляти нову зброю та ремонтувати існуючу, а також перешкоджають транспортуванню матеріалів», — йдеться в пресрелізі Єврокомісії.
Восьмий перелік санкцій містить кілька складових:
Читати більше новин в Telegram- Обмеження цін на нафту. Верхню межу вартості для сирої нафти з РФ запровадять з 5 грудня 2022 року, а для продуктів переробки — з 5 лютого 2023 року. Транспортування цього палива до третіх країн відбуватиметься з таким само лімітом ціни. Конкретну максимальну вартість узгодять із G7.
- Рамки для державних підприємств РФ. Громадянам ЄС заборонили, зокрема, обіймати посади в керівних органах російських держкомпаній; надавати їм фінансові та ІТ-консультації, юридичні, архітектурні та інженерні послуги. Також таким фірмам РФ заборонили мати криптовалютні активи в Євросоюзі.
- Додаткові експортні та імпортні заборони. Із Росії в ЄС не можна ввозити готові сталеві вироби, транспортні засоби, пластмасу, текстиль, взуття, шкіру, кераміку тощо. Експортувати в РФ заборонено вугілля, електронні компоненти для зброї, стрілецьку зброю, технічні вироби для авіаційного сектору, а також певні хімікати.
- Персональні обмеження. До переліку потрапили фізичні та юридичні особи, причетні до анексії та «референдумів» у чотирьох областях України, а також високопоставлені чиновники оборонного сектору та пропагандисти.
- Стримування обходу санкцій. Євросоюз вводитиме обмеження проти осіб, які сприяють їхньому уникненню.
- Розширення географії. Всі санкції стосуватимуться й тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей.
Цей пакет вводить нові заборони ЄС на імпорт вартістю €7 млрд для обмеження доходів Росії, а також експортні обмеження, що ще більше позбавить військово-промисловий комплекс Кремля ключових компонентів і технологій, а російську економіку — європейських послуг і досвіду. Санкції РФ також позбавляють армію та її постачальників додаткових товарів і обладнання, необхідних для ведення війни на українській території.
Перший пакет санкцій проти Росії
23 лютого Рада Європи погодила перший пакет обмежувальних заходів. Це було зроблено у відповідь на визнання Росією непідконтрольних уряду територій Донецької та Луганської областей України та введення в регіон військ.
В узгоджений пакет тоді увійшли:
- цілеспрямовані санкції проти 351 депутата Держдуми Росії та ще 27 осіб;
- обмеження економічних відносин з непідконтрольними уряду територіями Донецької та Луганської областей;
- обмеження доступу Росії до капіталу, фінансових ринків і послуг ЄС.
Вже наступного ранку РФ здійснила повномасштабне вторгнення і війна перейшла в активну фазу.
Раніше Заборона розповідала про розширення санкційного списку Великої Британії проти Росії. Обмеження ввели проти осіб з найближчого оточення Володимира Путіна.
Читати більше новин в Telegram