'
Читаєте зараз
Ні російському газу та нафті: США та G7 домовилися про нищівні санкції проти РФ 

Ні російському газу та нафті: США та G7 домовилися про нищівні санкції проти РФ 

Yevheniia Kostina
  • Велика сімка зобов’язалася припинити імпорт російської нафти.
  • США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія, Канада підписалися зробити ембарго своєчасно і впорядковано.
  • Країни працюватимуть над стабілізацією енергоринку та цін для споживачів.

США та країни G7 запровадили жорсткі санкції проти РФ у відповідь на збройну агресію проти України. На доданок, Сполучені Штати заборони надавати росіянам бухгалтерські послуги та ввели близько 2600 візових обмежень проти чиновників з РФ та Білорусі.

Заборона розповідає про санкції Європи та США проти Російської Федерації, покликані вилучити РФ зі світової фінансової системи.


Зупинка імпорту нафти з РФ: Європа ухвалила рішення 

Група країн Великої сімки 8 травня 2022 року зобов’язалася заборонити або припинити імпорт російської нафти, пише Reuters.

«Ми зобов’язуємося поступово відмовитися від нашої залежності від російської енергетики, в тому числі шляхом поступового припинення або заборони імпорту російської нафти. Ми гарантуємо, що зробимо це своєчасно і впорядковано. Ми будемо працювати разом із нашими партнерами, щоб забезпечити стабільне та стійке глобальне постачання енергії та доступні ціни для споживачів», — йдеться у спільній заяві лідерів G7, до якої входять США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія, Канада.

Сполучені Штати та Європа запровадили санкції проти Росії з моменту її вторгнення, спрямовані на банки, підприємства та окремих осіб у спробі стиснути російську економіку та обмежити ресурси, які РФ використовує для просування війни.

Читати більше новин в Telegram

До крайнього санкційного списку США додали вісьмох керівників «Сбербанку», який володіє третиною російських банківських активів, та Московський промисловий банк і десять його дочірніх компаній. У сукупності ці дії є продовженням систематичного і методичного вилучення Росії зі світової фінансово-економічної системи. І меседж у них такий: російська економіка не матиме надійного притулку, якщо вторгнення Путіна триватиме.

Нові обмеження щодо експортного контролю спрямовані на пряму деградацію зусиль Путіна, серед них — контроль за промисловими двигунами, бульдозерами, виробами з деревини та вентиляторами. 

Європейський Союз працює щодо додатково контролю над хімічними речовинами, які безпосередньо надходять для російських військових. Під санкції потрапили ТОВ «Промтехнологія», виробник зброї, сім судноплавних компаній і морська буксирувальна компанія. Білий дім також заявив, що Комісія з ядерного регулювання призупинить дію ліцензій на експорт спеціального ядерного матеріалу до Росії.

Санкції проти керівників «Газпромбанку»: деталі

США також запровадили санкції проти керівників «Газпромбанку» Олексія Міллера та Андрія Акімова, згідно з повідомленням Міністерства фінансів. Це перші заходи, спрямовані проти лідерів гігантського російського експортера газу.

Європа — основний клієнт Росії з постачання газу, тож Сполучені Штати та їх союзники уникали кроків, які могли б призвести до перебоїв експорту до неї газу. «Це не повний блок обмежень. Ми не заморожуємо активи «Газпромбанку» і не забороняємо з ним жодні операції. Ми сигналізуємо про те, що «Газпромбанк» — ненадійний, і тому ми накладаємо санкції на деяких з його топменеджерів… щоб створити охолоджувальний ефект», — сказав журналістам високопоставлений чиновник адміністрації Байдена.

Крім цього, Сполучені Штати оприлюднили санкції проти трьох російських телевізійних станцій. Ті станції, які підпадають під санкції, прямо чи опосередковано контролюються державою, зазначили в Білому домі, і включили акціонерне товариство «Перший канал Росії», телестанцію «Росія-1» і акціонерне товариство «Телерадіокомпанія НТВ» до санкційного списку.

США заборонили американцям надавати росіянам бухгалтерські та консультаційні послуги (надання юридичних послуг все ще дозволяється)  та ввели близько 2600 візових обмежень щодо російських та білоруських чиновників. 

Раніше Заборона розповідала про санкції США проти Росії 24 березня 2022 року, які вдарили по близько 400 російським представникам еліт, законодавцям та оборонно-промисловим компаніям.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій