Нафтове ембарго та SWIFT. Що хорошого в шостому пакеті санкцій проти Росії та РБ
- Європейський Союз введе поступове ембарго на російську нафту та нафтопродукти.
- Три російські банки будуть відключені від міжнародної платіжної системи SWIFT.
- Під обмежувальні санкції попадуть особи, причетні до злочинів у Бучі та Маріуполі, а також три пропагандистські канали.
Шостий пакет європейських санкцій проти Росії нарешті включає ембарго на російську нафту та нафтопродукти, аби зменшити енергетичну залежність Європи від Кремля та позбавити його додаткового фінансування. Від поставок сировини планують відмовитися протягом шести місяців, а від продуктів нафтопереробки — до кінця 2022 року. Також Євросоюз відключить від SWIFT Сбербанк та ще дві великі російські фінансові установи, дістанеться й Білорусії.
Заборона розповідає про шостий пакет обмежувальних заходів Європейського союзу проти держав-агресорок через повномасштабну війну.
Санкції ЄС проти Росії 4 травня: що передбачають
4 травня 2022 року президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн презентувала шостий пакет санкцій проти Російської Федерації та Республіки Білорусь за збройну агресію проти України.
«Ми додаємо у санкційний список високопоставлених військових і чиновників, які вчинили воєнні злочини у Бучі і тих, хто відповідальний за нелюдську облогу Маріуполя. Це надсилає ще один важливий сигнал всім злочинцям Кремля: ми знаємо, хто ви, ми притягнемо вас до відповідальності, ви не уникнете цього», — заявила голова Єврокомісії.
Обмеження, які мають завдати основний удар по державі агресору:
Читати більше новин в Telegram- відключення від SWIFT головного російського банку — Сбербанку та ще двох великих банків (за даними Politico, йдеться про Московський кредитний банк і Російський сільськогосподарський банк);
- санкції проти трьох великих державних мовників РФ: вони більше не зможуть поширювати свій контент у будь-якій формі в ЄС);
- поетапна відмова від російської нафти: поставки сирої нафти з РФ припиняться протягом шести місяців, а продуктів нафтопереробки — до кінця 2022 року. Виняток може бути зроблено для Угорщини та Словаччини через їхню сильну залежність: їм дозволять закуповуватися до кінця 2023 року;
- заборона роботи з білоруськими підприємствами: Білоруськалій, Білоруська калійні компанія та нафтопереробний Нафтан.
«Усіма цими кроками ми позбавляємо російську економіку її здатності до диверсифікації та модернізації. Путін хотів стерти Україну з карти. Вочевидь, у нього не вийде. Навпаки: Україна повстала в єдності. І це саме Росія, його власна країна, тоне», — наголосила фон дер Ляєн.
За словами брюссельського журналіста-інсайдера Рікарда Йозвяка, пакет буде ухвалено не раніше 6 травня 2022 року.
Раніше Заборона розповідає про санкції США проти російського ОПК, аби відрізати від фінансування підприємства, які займаються виготовленням знарядь вбивства українців.
Читати більше новин в Telegram