'
Читаєте зараз
Нафтові санкції проти РФ: США проводять безпрецедентну перевірку

Нафтові санкції проти РФ: США проводять безпрецедентну перевірку

Tetiana Cherevko

Міністерство фінансів США надіслало до 30 країн повідомлення про сотню кораблів, яких підозрюють у порушенні санкцій щодо Російської Федерації. Це найбільший крок з боку Штатів після запровадження ліміту цін на російську нафту, пише Reuters.

Деякі з танкерів, які зараз досліджуються, брали участь у вивантаженні російської нафти з тихоокеанського порту Козьміно, а інші завантажувалися в порту Приморськ у Фінській затоці.

Однією з компаній, яка отримала запит на інформацію, була Beks Shipping, зареєстрована в Туреччині. Такі запити є звичайним кроком у розслідуванні санкцій і призначені для збору деталей, таких як інформація про компанії, які зафрахтували певні судна та/або купували нафту, яку вони перевозили.

Країни G7, Європейський Союз і Австралія в грудні 2022 року обмежили експорт російської сирої нафти морем, якщо її ціна становить понад $60/барель. Західним компаніям заборонили надавати такі послуги, як транспортування, страхування та фінансування нафти, що продається вище за встановлену вартість.

«Зростання світових цін на нафту у 2023 році означало, що більша частина російської сировини продається вище верхньої межі. Але офіційні особи США заявили, що це обмеження все ще створює додаткові витрати для Росії, змушуючи її покладатися на флот старих танкерів, тривалі рейси та незахідні морські послуги. Це скорочує доходи, які вона може витратити на війну», — пояснили у виданні.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій