Найбільш руйнівна атака за 8.5 місяців: що відомо про обстріл 15 листопада
- З 14:30 по 18:00 ворог застосував крилаті ракети морського та повітряного базування.
- Найбільше постраждали центр та північ України; серйозні проблеми з електроенергією на заході.
- Одна з російських ракет впала на територію Польщі, частина Молдови втратила енергопостачання.
Російська армія випустила більш 100 ракет і дронів-камікадзе по 15 регіонам України. Влучання зафіксували в 11 областях: енергоінфраструктура країни зазнала найвідчутнішу руйнацію за 9 місяців війни.
Заборона розповідає про дані щодо російської атаки 15 листопада 2022 року з офіційних джерел.
Х-101, Х-555 і Калібри: як і чим стріляли по українських містах
З 14:30 по 18:00 15 листопада ворог запустив понад 90 ракет з літаків та кораблів. Підрозділи протиповітряної оборони України збили 73 з них. Також знищено усі 10 дронів-камікадзе, повідомили у Повітряних силах ЗСУ.
«До чергового терористичного акту проти української держави було залучено 14 літаків-ракетоносців стратегічної авіації Ту-95, кораблі Чорноморського флоту Росії та іранські ударні дрони-камікадзе Shahed-136/131», — повідомили у пресцентрі командування ПС ЗСУ.
Які боєприпаси було застосовано:
Читати більше новин в Telegram- 70 крилатих ракет Х-101/Х-555 авіаційного базування — з півночі Каспійського моря та з району Волгодонська (Ростовська область);
- близько 20 ракет типу Калібр морського базування — з акваторії Чорного моря.
Наслідки ракетних ударів 15 листопада
Ракети були спрямовані на 15 областей України:
- Київська (включно зі столицею);
- Кіровоградська;
- Житомирська;
- Івано-Франківська;
- Рівненська;
- Харківська;
- Дніпропетровська (Кривий Ріг);
- Полтавська;
- Львівська;
- Одеська;
- Миколаївська;
- Волинська;
- Хмельницька;
- Тернопільська;
- Вінницька.
Серед них прильоти було зафіксовано у 11 регіонах: пошкоджено 15 об’єктів критичної, а у Києві ще й три житлові будинки в Печерському районі, загинула літня жінка.
Ввечері 15 листопада близько 10 000 000 людей залишилися без світла. Найбільше на Харківщині, Житомирщині, Рівненщині та Львівщині, заявив президент України Володимир Зеленський. Станом на ранок 16 листопада у більшості регіонів електропостачання було відновлено, принаймні частково.
У Київській області заклади освіти екстрено перевели на дистанційне навчання щонайменше до 18 листопада. По всій країні Укренерго запровадила аварійні відключення електроенергії. З 16 листопада діють і погодинні відключення. Це означає, що графіки діють не завжди.
«Найбільш складна ситуація на заході Україні, а також у центральному і північно-східних регіонах. Масовані ракетні удари та похолодання ще більше ускладнили ситуацію в енергосистемі. Будь ласка, підготуйтеся до збільшення часу обмеження електропостачання: зробіть необхідний запас води, завчасно зарядіть пристрої та павербанки, щоб бути на зв’язку з рідними», — пояснили в Укренерго.
Російська ракети впала у Польщі: що відомо
Один із снарядів, що були націлені на Україну, впав у польському селі Пшеводув. У результаті удару загинули двоє людей, пише Polsat News.
В МЗС підтвердили, що ракета російського виробництва. Посла Росії викликали для пояснень. Триває слідство.
15 листопада 2022 року відбувся черговий багатогодинний масований обстріл всієї території України та її критичної інфраструктури з боку збройних формувань Російської Федерації. О 15:40 на село Пшеводув Грубешівського воєводства Люблінського повіту впала ракета російського виробництва, внаслідок якої загинули двоє громадян Республіки Польща. Міністр закордонних справ Збігнєв Рау викликав посла Російської Федерації в МЗС Польщі та вимагав негайного детального пояснення.
Лідери країн Великої сімки за результатами засідання засудили атаку Росії по Україні, а Польщі пообіцяли повну підтримку у розслідуванні прильоту ракети, повідомив журналіст Остап Яриш.
Після інциденту президент США Джо Байден скликав екстрене засідання лідерів країн G7 та НАТО в Індонезії. «Судячи з ліній траєкторії, “малоймовірно”, що ракету запустили з Росії. Наразі складно говорити з певністю, не маючи результатів розслідування», — сказав він.
Однак розвідувальний літак НАТО зафіксував траєкторію ракети, яка вдарила по Польщі. Офіційно інформацію не розголошують, але її передали Польщі.
«Польща розглядає імовірність застосування Статті 4 статуту НАТО. Вона передбачає право країни, що опинилася під загрозою, скликати засідання Альянсу для консультацій та обговорення наступних дій. Про застосування Статті 5, яка передбачає колективну відповідь в разі збройного нападу на одного з союзників, схоже, поки не йдеться. Однак Анджей Дуда [президент Польщі] запевнив, що у розмовах з іноземними лідерами він отримав запевнення у гарантіях безпеки, зокрема в непорушності Статті 5», — додав Яриш.
Вдень 16 листопада генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що немає жодних ознак того, що вибух у Польщі був навмисним нападом Росії. Ракета попередньо була українською, але провини України в цьому теж немає.
Раніше Заборона розповідала про дані моніторингової групи щодо переміщення Росією небезпечних боєприпасів з Білорусі на Донбас.
Читати більше новин в Telegram