'
Читаєте зараз
Найбільш руйнівна атака за 8.5 місяців: що відомо про обстріл 15 листопада 

Найбільш руйнівна атака за 8.5 місяців: що відомо про обстріл 15 листопада 

Ilona Kivva
Автор:
  • З 14:30 по 18:00 ворог застосував крилаті ракети морського та повітряного базування.
  • Найбільше постраждали центр та північ України; серйозні проблеми з електроенергією на заході.
  • Одна з російських ракет впала на територію Польщі, частина Молдови втратила енергопостачання.

Російська армія випустила більш 100 ракет і дронів-камікадзе по 15 регіонам України. Влучання зафіксували в 11 областях: енергоінфраструктура країни зазнала найвідчутнішу руйнацію за 9 місяців війни.

Заборона розповідає про дані щодо російської атаки 15 листопада 2022 року з офіційних джерел.

Х-101, Х-555 і Калібри: як і чим стріляли по українських містах

З 14:30 по 18:00 15 листопада ворог запустив понад 90 ракет з літаків та кораблів. Підрозділи протиповітряної оборони України збили 73 з них. Також знищено усі 10 дронів-камікадзе, повідомили у Повітряних силах ЗСУ.

«До чергового терористичного акту проти української держави було залучено 14 літаків-ракетоносців стратегічної авіації Ту-95, кораблі Чорноморського флоту Росії та іранські ударні дрони-камікадзе Shahed-136/131», — повідомили у пресцентрі командування ПС ЗСУ.

Які боєприпаси було застосовано:

Читати більше новин в Telegram
  • 70 крилатих ракет Х-101/Х-555 авіаційного базування — з півночі Каспійського моря та з району Волгодонська (Ростовська область);
  • близько 20 ракет типу Калібр морського базування — з акваторії Чорного моря.
ЗРК С-300 Повітряних Сил ЗС України збиває ворожу крилату ракету. Відео: ПС ЗСУ/Telegram

Наслідки ракетних ударів 15 листопада

Ракети були спрямовані на 15 областей України:

  • Київська (включно зі столицею);
  • Кіровоградська;
  • Житомирська;
  • Івано-Франківська;
  • Рівненська;
  • Харківська;
  • Дніпропетровська (Кривий Ріг);
  • Полтавська;
  • Львівська;
  • Одеська;
  • Миколаївська;
  • Волинська;
  • Хмельницька;
  • Тернопільська;
  • Вінницька.

Серед них прильоти було зафіксовано у 11 регіонах: пошкоджено 15 об’єктів критичної, а у Києві ще й три житлові будинки в Печерському районі, загинула літня жінка. 

Російська ракета пошкодила житловий будинок у Києві, 15 листопада 2022 року. Фото: ДСНС України/Telegram
Російська ракета пошкодила житловий будинок у Києві, 15 листопада 2022 року. Фото: МВС України/Telegram
Рятувальники ліквідовують наслідки ракетного удару на Житомирщині, 15 листопада 2022 року. Фото: Житомирська ОВА/Telegram

Ввечері 15 листопада близько 10 000 000 людей залишилися без світла. Найбільше на Харківщині, Житомирщині, Рівненщині та Львівщині, заявив президент України Володимир Зеленський. Станом на ранок 16 листопада у більшості регіонів електропостачання було відновлено, принаймні частково.

У Київській області заклади освіти екстрено перевели на дистанційне навчання щонайменше до 18 листопада. По всій країні Укренерго запровадила аварійні відключення електроенергії. З 16 листопада діють і погодинні відключення. Це означає, що графіки діють не завжди.

«Найбільш складна ситуація на заході Україні, а також у центральному і північно-східних регіонах. Масовані ракетні удари та похолодання ще більше ускладнили ситуацію в енергосистемі. Будь ласка, підготуйтеся до збільшення часу обмеження електропостачання: зробіть необхідний запас води, завчасно зарядіть пристрої та павербанки, щоб бути на зв’язку з рідними», — пояснили в Укренерго.

Рятувальники ліквідовують наслідки ракетного удару на Житомирщині, 15 листопада 2022 року. Фото: Житомирська ОВА/Telegram
Рятувальники ліквідовують наслідки ракетного удару на Житомирщині, 15 листопада 2022 року. Фото: Житомирська ОВА/Telegram
Рятувальники ліквідовують наслідки ударів РФ у Києві, 15 листопада 2022 року. Фото: ДСНС України/Telegram
Російська ракета пошкодила житлові будинки у Києві, 15 листопада 2022 року. Фото: ДСНС України/Telegram
Російська ракета пошкодила житлові будинки у Києві, 15 листопада 2022 року. Фото: ДСНС України/Telegram
Російська ракета пошкодила житлові будинки у Києві, 15 листопада 2022 року. Фото: ДСНС України/Telegram
Рятувальники ліквідовують наслідки ракетних обстріл РФ у Києві, 15 листопада 2022 року. Фото: ДСНС України/Telegram

Російська ракети впала у Польщі: що відомо

Один із снарядів, що були націлені на Україну, впав у польському селі Пшеводув. У результаті удару загинули двоє людей, пише Polsat News.

В МЗС підтвердили, що ракета російського виробництва. Посла Росії викликали для пояснень. Триває слідство.

15 листопада 2022 року відбувся черговий багатогодинний масований обстріл всієї території України та її критичної інфраструктури з боку збройних формувань Російської Федерації. О 15:40 на село Пшеводув Грубешівського воєводства Люблінського повіту впала ракета російського виробництва, внаслідок якої загинули двоє громадян Республіки Польща. Міністр закордонних справ Збігнєв Рау викликав посла Російської Федерації в МЗС Польщі та вимагав негайного детального пояснення.

Лідери країн Великої сімки за результатами засідання засудили атаку Росії по Україні, а Польщі пообіцяли повну підтримку у розслідуванні прильоту ракети, повідомив журналіст Остап Яриш.

Після інциденту президент США Джо Байден скликав екстрене засідання лідерів країн G7 та НАТО в Індонезії. «Судячи з ліній траєкторії, “малоймовірно”, що ракету запустили з Росії. Наразі складно говорити з певністю, не маючи результатів розслідування», — сказав він.

Однак розвідувальний літак НАТО зафіксував траєкторію ракети, яка вдарила по Польщі. Офіційно інформацію не розголошують, але її передали Польщі.

«Польща розглядає імовірність застосування Статті 4 статуту НАТО. Вона передбачає право країни, що опинилася під загрозою, скликати засідання Альянсу для консультацій та обговорення наступних дій. Про застосування Статті 5, яка передбачає колективну відповідь в разі збройного нападу на одного з союзників, схоже, поки не йдеться. Однак Анджей Дуда [президент Польщі] запевнив, що у розмовах з іноземними лідерами він отримав запевнення у гарантіях безпеки, зокрема в непорушності Статті 5», — додав Яриш.

Вдень 16 листопада генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що немає жодних ознак того, що вибух у Польщі був навмисним нападом Росії. Ракета попередньо була українською, але провини України в цьому теж немає.

Раніше Заборона розповідала про дані моніторингової групи щодо переміщення Росією небезпечних боєприпасів з Білорусі на Донбас.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій