Читаєте зараз
Найбільш зухвалий злочин проти розвідки США: ексофіцеру ЦРУ винесли вирок

Найбільш зухвалий злочин проти розвідки США: ексофіцеру ЦРУ винесли вирок

Ilona Kivva
Автор:

Колишнього офіцера Центрального розвідувального управління США Джошуа Шульте засудили до 40 років ув’язнення за найбільший витік даних за історію відомства, пише BBC.

У 2017 році 35-річний Шульте надав Wikileaks близько 8761 документ з інструментами, що дозволяють розвідці зламувати смартфони та використовувати їх як пристрої для прослуховування.

Чоловік заперечував провину, але був засуджений за різними пунктами на трьох окремих федеральних процесах у Нью-Йорку в 2020, 2022 і 2023 роках. 2 лютого його засудили за звинуваченнями в шпигунстві, зламі комп’ютерів, неповазі до суду, неправдивих заявах у ФБР і навіть зберіганні дитячої порнографії.

Шульте працював розробником програмного забезпечення в Центрі кіберрозвідки, який займається кібершпигунством проти терористичних організацій та іноземних урядів. Прокуратура заявила, що в 2016 році він передав викрадену інформацію Wikileaks, а потім збрехав агентам ФБР про свою роль у витоку.

Колеги заявили, що агент скоїв злочин, розгнівавшись через суперечки на роботі. За словами прокурорів, обшук у його квартирі пізніше виявив десятки тисяч матеріалів із зображеннями сексуального насильства над дітьми.

Після арешту Шульте намагався оприлюднити ще більше інформації: контрабандою проніс телефон до в’язниці та створював твіти, які містили інформацію про кіберінструменти ЦРУ під вигаданим ім’ям Джейсон Борн. Чоловік перебуває за ґратами з 2018 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій