'
Читаєте зараз
Найбільший перебій з часів теракту 11 вересня: у світі масштабні авіаперебої

Найбільший перебій з часів теракту 11 вересня: у світі масштабні авіаперебої

Анастасія Могилевець

Міжнародні авіакомпанії зіткнулися з проблемами в перельотах 15 квітня після атак Ірану на Ізраїль. Це ще більше звузило можливості для літаків, що курсують між Європою та Азією, пише Reuters.

Атака Ірану на Ізраїль більш ніж 300 ракетами та безпілотниками, які в основному були збиті підтримуваною США системою протиракетної оборони Ізраїлю, спричинила хаос в авіаційній промисловості. Принаймні десяток авіакомпаній були змушені скасувати або змінити маршрути рейсів за останні два дні. Зокрема, Qantas, Lufthansa, United Airlines і Air India.

Це найбільше порушення авіасполучення з моменту нападу на Всесвітній торговий центр 11 вересня 2001 року, каже засновник OPSGROUP Марк Зі. Збої, імовірно, триватимуть ще декілька днів, додав він.

Проблеми з маршрутами завдають удару по галузі, яка вже стикається з обмеженнями через конфлікти між Ізраїлем і ХАМАС, а також війною Росії проти України.

Повітряний простір Ірану використовується авіакомпаніями, які подорожують між Європою та Азією. Ці перевізники будуть обмежені двома альтернативними маршрутами: або через Туреччину, або через Єгипет і Саудівську Аравію. Ізраїль закрив свій повітряний простір 13 квітня, вранці 14 квітня він знову відкрився. Йорданія, Ірак і Ліван також відновили польоти над своїми територіями.

Основні авіакомпанії Близького Сходу, включаючи Emirates Airlines, Qatar Airways і Etihad Airways заявили, що відновлять роботу в регіоні після скасування або зміни маршруту деяких рейсів. Невідомо, чи вплинуть інциденти на попит на пасажирські перевезення. Поки він залишається високим попри бойові дії в Україні та Секторі Гази.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій