Найближчі друзі та родичі: Велика Британія наклала санкції на гаманці Путіна
- 13 травня британський уряд ввів обмеження проти найближчого оточення президента Російської Федерації.
- До санкційного списку потрапили кузени Путіна, екс-дружина та нібито коханка.
- З кінця лютого 2022 року Британія заморозила активів підсанкційних осіб понад £117 мільярдів (станом на 13.05.2022).
Велика Британія розширила санкційний список проти Росії, внісши до нього осіб з найближчого оточення Володимира Путіна. Сам російський диктатор офіційно володіє мізерними статками, але користується ресурсами, які записані на його родичів та друзів дитинства.
Заборона розповідає про новий пакет британських санкцій проти російських еліт, який нашкодить фінансам оточення президента країни-агресорки.
Санкції Великої Британії 13 травня 2022: кого покарано
13 травня 2022 року міністерка закордонних справ Сполученого королівства Ліз Трасс оголосила про запровадження санкцій проти родичів та найближчих друзів Володимира Путіна.
«Ми викриваємо та націлюємось на тіньову мережу, яка підтримує розкішний спосіб життя Путіна та посилюємо тиск на його найближче оточення. Ми продовжуватимемо вводити санкції проти всіх, хто сприяє агресії Путіна, доки Україна не переможе», — зазначила очільниця британського МЗС.
Офіційні активи кремлівського диктатора, згідно з його декларацією, дуже скромні: квартира у Санкт-Петербурзі, два радянські автомобілі 1950-х років виробництва, причіп і гараж. Насправді ж гаманцем Путіна служать члени його сім’ї та найближчі друзі, які найбільше виграють у фінансовому та політичному плані від кривавої політики Кремля. Отже під британськими санкціями опинилися:
Читати більше новин в Telegram- Аліна Кабаєва, колишня олімпійська гімнастка, нині — голова правління найбільшої в Росії медіакомпанії «Национальная Медиа Группа». Вважається, що вона має тісні особисті стосунки з Путіним, а раніше була депутаткою Держдуми від партії «Единая Россия»;
- Анна Зацепліна, бабуся Аліни Кабаєвої та соратниця підсанкційного російського олігарха Геннадія Тимченка (давній друг Путіна), від якого отримала розкішну квартиру у Москві;
- Людмила Очеретна, колишня дружина Путіна. Після розлучення у 2014 році отримала привілеї у ділових відносинах з державними структурами;
- Ігор Путін, двоюрідний брат російського диктатора, бізнесмен, директор Печензького міжнародного морського порту;
- Михайло Путін, родич президента РФ, бізнесмен, заступник голови правління СК «СОГАЗ» та «Газпрому»;
- Роман Путін, двоюрідний брат, який відкрито розповідає всім про свої зв’язки з головою Кремля і підкреслює, що саме завдяки непотизму його компанія Putin Consulting опікується іноземними інвесторами в Росії;
- Михайло Шеломов, двоюрідний брат Путіна. Його компанія ТОВ «Акцепт» має спільних працівників з АТ «Біном», яка зареєстрована як власник так званого «палацу Путіна» біля Геленджика. Через свою англійську «дочку» Akcept LLC Шеломов також є акціонером банку «Росія», який має тісні зв’язки з Кремлем.
Британці ввели обмеження проти Юрія Шамалова, сина співвласника банку «Росія» Миколи Шамалова і старшого брата колишнього зятя Путіна Кирила Шамалова; Володимира Колбіна, сина друга дитинства Путіна Петра Колбіна; Віктора Хмаріна й Олександра Плєхова, які є одними з найближчих друзів диктатора; гендиректора банку «Росія» Михайла Клішина.
Від початку повномасштабного вторгнення в Україну Велика Британія наклала санкції на понад 1000 фізичних і 100 юридичних осіб Росії, у тому числі на олігархів, на суму в понад £117 мільярдів.
Раніше Заборона розповідала про підготовку шостого пакета економічних санкцій ЄС проти Росії, який зокрема має включати поступову відмову від імпорту російської нафти.
Читати більше новин в Telegram