'
Читаєте зараз
Найдовше шпигунство в історії США: дипломат 40 років зливав секретні дані

Найдовше шпигунство в історії США: дипломат 40 років зливав секретні дані

Ilona Kivva
Автор:

Експосла США в Болівії заарештували за звинуваченням у шпіонажі на користь уряду Куби. Затримання відбулося у результаті довготривалого розслідування контррозвідки ФБР, пише Associated Press.

Агентом Куби вважають 73-річного Мануеля Рочу. За даними слідства, він почав таємно працювати на країну з 1981 року, наприклад, зустрічався з оперативниками кубинської розвідки. 

25-річну дипломатичну кар’єру він будував в різних державах, здебільшого у країнах Латинської Америки. Він працював в Мексиці, Аргентині та Домініканській Республіц (як під керівництвом Демократичної, так і Республіканської адміністрацій).

Він користувався посадами, щоб отримувати доступ до секретної інформації та нібито впливати на зовнішню політику США. Його також звинувачують у наданні американській владі неправдивої інформації з метою виконання своєї місії.

«Це викриття одного з наймасштабніших і найтриваліших проникнень іноземного агента в уряд Сполучених Штатів. Ми стверджуємо, що понад 40 років Віктор Мануель Роча служив агентом кубинського уряду та шукав і отримав посади в уряді Сполучених Штатів, які нададуть йому доступ до непублічної інформації та можливість впливати на зовнішню політику», — заявив генеральний прокурор Меррік Гарланд. 

Його викрили завдяки агенту ФБР під прикриттям, який кілька років підтримував зв’язок з Рочою. Під час їхніх зустрічей дипломат робив неодноразові заяви, визнаючи свою роботу на Кубу. Він постійно називав Сполучені Штати ворогом і хвалив Фіделя Кастро як «команданте».

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій