Читаєте зараз
Найдовше ув’язнення невинного в історії США: дивовижна історія Гленна Сіммонса

Найдовше ув’язнення невинного в історії США: дивовижна історія Гленна Сіммонса

Ilona Kivva
Автор:

Гленн Сіммонс провів 48 років у в’язниці за вбивство, якого не скоював. Суддя у штаті Оклахома визнав його ув’язнення помилковим та офіційно звільнив чоловіка з-під варти, пише BBC.

Інцидент став найдовшим відомим помилковим ув’язненням в історії Сполучених Штатів. Окружний суд виявив, що ключові докази у справі не були передані його адвокатам, включаючи ідентифікацію інших підозрюваних свідком.

Чоловік відбув покарання за вбивство Керолін Сю Роджерс, яке сталося під час пограбування лікерного магазину в передмісті Оклахома-Сіті у 1974 році. Сіммонсу було 22 роки, коли його разом з співзвинуваченим Доном Робертсом засудили на смерть. Пізніше вирок пом’якшили до довічного. Сіммонс увесь цей час стверджував, що взагалі не причетний до злочину і на момент вбивства перебував в своєму рідному штаті Луїзіана.

Сіммонс і Робертс були засуджені частково на підставі свідчень підлітка, якому вистрелили в задню частину голови. У свідченнях він чи вона (не вказано) вказували на кількох інших чоловіків під час обшуків в поліції, а пізніше суперечили деяким зі своїх власних показань.

Робертса відпустили ще у 2008 році. 

Цікаво! Люди, які були невинно засуджені в Оклахомі, мають право на компенсацію до $175 000.

Сіммонс нині бореться з раком печінки.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій