Команда біженців, 13-річна чемпіонка та золота медаль для докторки з математики:

чим запам’яталася Олімпіада-2020

Фото: Jan Woitas / picture alliance via Getty Images

У Токіо (Японія) до 8 серпня тривають літні Олімпійські ігри. Українцям Олімпіада запам’ятається щонайменше шістьма медалями: однією срібною та п’ятьма бронзовими (станом на 2 серпня). Однак Олімпіада — це не лише про спорт, але й про людські долі, політику й навіть фемінізм. Заборона розповідає та показує найяскравіші моменти Олімпійських ігор-2020 (2021).

Фото: Matthias Hangst / Getty Images

Фото: CHRIS GRAYTHEN / POOL / AFP via Getty Images

Фото: Cameron Spencer / Getty Images

Цього року вдруге в історії в змаганнях бере участь Олімпійська команда біженців. Її створили з 29 спортсменів і спортсменок, які втекли зі своїх країн через війни або стихійні лиха. Цього року спортсмени приїхали із Сирії, Демократичної Республіки Конго, Південного Судану, Еритреї, Венесуели, Ірану, Афганістану та Камеруну. Чимало з цих країн сьогодні перебувають в епіцентрі збройних конфліктів та громадянських війн. Команда змагається за перемогу у 12 видах спорту: легка атлетика, бокс, велоспорт, карате, дзюдо, плавання та інші. Спортсмени-біженці виходять під олімпійським прапором замість прапорів своїх країн. 

Фото: Mustafa Yalcin / Anadolu Agency via Getty Images

Одна з найкращих спортсменок у збірній США зі спортивної гімнастики Сімона Байлс раптово обірвала свою участь в Олімпійських іграх і знялася зі змагань. На виступі у фіналі Байлс виповнила одну вправу, але виступ не вдався. На другу вправу спортсменка не вийшла. Пізніше Сімона сказала, що прийняла таке рішення через стрес та шалений тиск, який чинився на неї під час Олімпіади.

Попри те, що збірна США зі спортивної гімнастики перемагала на останніх двох на Олімпіадах, цьогоріч команда посіла друге місце.

Фото: Patrick Smith/Getty Images

Фото: Ezra Shaw/Getty Images

Японська спортсменка Момідзі Нісія стала олімпійською чемпіонкою зі скейтбордингу — дівчина перемогла в дисципліні «стріт» серед жінок. За результатами перегонів вона набрала 15,26 бала. Дівчина стала наймолодшою олімпійською чемпіонкою від 1960 року — їй лише 13 років.

Фото: LOIC VENANCE / AFP via Getty Images

Фото: LOIC VENANCE / AFP via Getty Images

Фото: LOIC VENANCE / AFP via Getty Images

Узбекистанська гімнастка Оксана Чусовітіна оголосила про завершення своєї кар’єри після виступу на Олімпіаді. Оксані 46 років і вона єдина у світі спортсменка, яка взяла участь у восьми літніх Олімпійських іграх. У 2016 році, після сьомого виступу на Олімпіаді, її внесли до Книги рекордів Гіннеса. 

Фото: LOIC VENANCE / AFP via Getty Images

Фото: Michael Steele / Getty Images

Фото: GREG BAKER / AFP via Getty Images

Австрійська дослідниця та докторка математики Анна Кізенхофер самостійно готувалася до Олімпійських ігор і стала чемпіонкою в групових велоперегонах на 137 кілометрів. Жінка говорить, що не претендувала на перемогу і точно не очікувала взяти золоту медаль. Її перемога принесла Австрії першу перемогу на літніх Олімпійських іграх від 2004 року.

Фото: Jamie Squire / Getty Images

Фото: LIONEL BONAVENTURE / AFP via Getty Images

Фото: Jamie Squire / Getty Images

Німецька жіноча збірна зі спортивної гімнастики відмовилася виступати у традиційних відкритих купальниках із голими ногами і вдяглася у комбінезони. У такий спосіб спортсменки хотіли привернути увагу до того, що жінки в спорті часто вимушені носити незручний одяг. «Як жінки ми хочемо відчувати себе комфортно та бути самими собою», — сказала одна з гімнасток. Натомість значних результатів у самих змаганнях збірній досягти не вдалося.

Фото: Yuki IWAMURA / AFP

Фото: Philip FONG / AFP

Фото: Yuichi Yamazaki / Getty Images

Білоруська легкоатлетка Крістіна Тимановська розкритикувала керівництво олімпійської збірної у своєму інстаграмі. Дівчина опублікувала допис, в якому обурювалася тим, що її без її відома поставили на естафету 4х400 метрів. Спортсменка мала б замінити одну з двох білоруських легкоатлеток, яких не допустили до змагань через недостатню кількість тестів на допінг. У цих спортсменок не взяли додаткові проби, оскільки Білоруська федерація легкої атлетики не вписала їх у списки претенденток на олімпійські ліцензії. 

Через критику спортсменку засудили провладні білоруські ЗМІ, а згодом Тимановська заявила, що її намагаються вивезти з Токіо. Представники білоруської делегації наказали їй зібрати речі та супроводили в аеропорт, звідки вона мала б полетіти до Білорусі. Однак спортсменка звернулася в аеропорту до поліції та заявила, що має намір просити притулку в Європі. Тимановську погодилася прихистити Польща — там дівчині вже видали гуманітарну візу.

Однак Олімпіада — це не тільки про скандали. Передусім це свято спорту, єднання та перемог. 

Фото: Ryan Pierse / Getty Images

Фото: Toru Hanai / Getty Images

Фото: Elsa / Getty Images

Фото: Adam Pretty / Getty Images

Фото: Kevin C. Cox / Getty Images

Фото: Phil Walter / Getty Images

Фото: Richard Heathcote / Getty Images

Фото: Richard Heathcote / Getty Images

Фото: Justin Setterfield / Getty Images

Фото: Clive Mason / Getty Images

Фото: Patrick Smith / Getty Images

Фото: Patrick Smith / Getty Images

Фото: Matthias Hangst / Getty Images

Фото: Francois Nel / Getty Images

Фото: Jamie Squire / Getty Images

Фото: Chris Graythen / Getty Images

Фото: Ryan Pierse / Getty Images

Фото: Julian Finney / Getty Images

Фото: Patrick Smith / Getty Images

Фото: Sean M. Haffey / Getty Images

Фото: Laurence Griffiths / Getty Images

Фото: Patrick Smith / Getty Images