'
Читаєте зараз
Напад на анархістів у Львові. Детально

Напад на анархістів у Львові. Детально

Роман Губа
Автор:

23 вересня у Львові напали на членів анархістської організації «Чорний стяг». Було поранено четверо молодих людей, двоє дівчат і двоє хлопців. Один із хлопців майже добу був непритомний і прийшов до тями лише 24 вересня.
Один із постраждалих – Дмитро Купер – розповів журналісту Zaborona.com, що 23 вересня він із друзями грав у футбол у районі будівлі львівського цирку.
«Вже коли почали переодягатися після гри, то на поле забігло десь 20-30 людей у чорному одязі із закритими обличчями й почали атакувати, – згадує Купер – В хід пішли балончики з газом, ножі, ланцюги, телескопічні дубинки й молотки, потім нападники втекли».

Купер не може точно сказати, скільки часу тривало побиття. Коли нападники втекли, постраждалі викликали «швидку», разом із нею приїхала поліція.


Хто напав?
Купер каже, що нападники вигукували неонацистські гасла і кричали «Це вам за Нацкорпус». Постраждалий вважає, що це пов’язано з тим, що влітку члени «Національного корпусу» намагалися зірвати захід анархістів, але отримали відсіч.
За словами Купера, деякі з нападників були вдягнені в одяг із символікою «Національного корпусу». Особисто він нікого впізнати не зміг.

Керівник прес-служби
Нацкорпусу Роман Чернишев повідомив Zaborona.com, що серед нападників не було представників Нацкорпусу.

Photo: facebook / Iryna Yuzyk

Постраждалі не писали заяв до поліції
«Ми розуміємо, що поліція діє в тандемі із праворадикальними силами і тому справу спустять на тормоза. Ми не хочемо витрачати на то свій час. Щодо цивільного – я не засуджуватиму його, якщо він напише заяву», – вважає Купер.
«Цивільним» Купер називає другого постраждало хлопця, який отримав ножові поранення й добу був непритомний. За словами активіста, цей молодик – його товариш, але він не є членом організації.

Поки що поліція завела справу за фактом нападу. Дії нападників кваліфіковані як «хуліганство».

Не вперше
Представник «Чорного стягу» Антон Парамбуль розповів Zaborona.com, що це не перший напад за останній рік на активістів «Чорного стягу» і «Екологічної платформи».

Читати більше новин в Telegram

За словами Парамбуля, кілька членів організації було побито в травні після конфлікту з ультраправими біля львівського Парку Слави. Також у січні 2018 стався напад на анархістів під час акції проти використання тварин у цирку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій