Читаєте зараз
Напад на журналістів «Схем»: суд виніс вирок ексголові правління Укрексімбанку

Напад на журналістів «Схем»: суд виніс вирок ексголові правління Укрексімбанку

Ilona Kivva
Автор:
  • На українських медійників напали у 2021 році під час запису інтерв’ю. У справі фігурував Євген Мецгер та начальники двох безпекових департаментів банку.
  • Після інциденту він звільнився, але розслідування тривало.
  • Суд 14 вересня 2022 року виніс вирок. Журналісти мають намір подати апеляцію.

Суддя Голосіївського районного суду Києва визнав ексголову правління Укрексімбанку винним у перешкоджанні роботі журналістів «Схем». Йому призначили штраф і права обіймати державні посади не позбавили. Таке ж покарання отримали і інші фігуранти справи.

Заборона розповідає про гучний процес та вирок експрацівникам державного банку.


Справа Євгена Мецгера

Журналісти-розслідувачі проєкту «Схеми» Кирил Овсянов та Олександр Мазур ще у жовтні 2021 року записували інтерв’ю в Укрексімбанку з тодішнім головою правління державної фінустанови Євгеном Мецгером, яке закінчилося гучним скандалом.

Під час розмови фінансисту, за словами журналістів, не сподобалося одне із поставлених йому запитань. Тому він наказав охоронцям забрати у медійників камери та дістати з них носії інформації. Вони застосували фізичну силу та видалили записане ним інтерв’ю.

Після розголосу та початку розслідування у правоохоронних органах Мецгер звільнився за власним бажанням. Також було звільнено директора департаменту банківської безпеки Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки банку Олега Осіпова, які брали участь у нападі.

Читати більше новин в Telegram

Досудове розслідування та проміжкові засідання тривали майже рік і от 14 вересня 2022 року Голосіївський районний суд Києва визнав Мецгера винним у перешкоджанні законній журналістській діяльності (стаття 171 ККУ) та зобов’язав його сплатити штраф у розмірі 3400 гривень, повідомляє Радіо Свобода. При цьому права обіймати державні посади його не позбавляли, хоч таку можливість і передбачає покарання за подібний злочин. Осіпова та Тельбізова визнали винними у нанесенні побоїв журналістам та наклали на них штрафи по 1700 гривень кожному.

Призначити саме таке покарання суд просили державні обвинувачі — прокурори.

«Штраф — це те, що просила прокуратура. Ми будемо обговорювати питання необхідності подання апеляційної скарги від нас, коли ознайомимося з повним текстом судового рішення. Ми запитували, чому прокуратура не просила покарання у вигляді відсторонення від можливості обіймати певні посади. Нам повідомили, що це узгоджено з керівництвом прокуратури. Я хочу відзначити, що ми не дуже задоволені діями прокуратури в цій кримінальній справі», — сказав адвокат журналістів Анатолій Попов.

Натомість Євген Мецгер прокоментував вирок суду так: «Рішення є рішення, суд є суд. Приймаємо, як є. Можу погоджуватися, можу не погоджуватись. Я поспілкуюся зі своїми адвокатами, почитаємо рішення, почитаємо всі аргументи і будемо приймати рішення подавати чи не подавати [апеляцію]».

Раніше Заборона розповідала про низку обшуків, які правоохоронці провели у відомих львівських волонтерів, які займалися постачанням автівок та іншої допомоги для Збройних сил України. Всіх їх підозрюють у привласненні коштів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій