'
Читаєте зараз
NASA планує масштабну космічну місію в 2030 році: які явища вивчатимуть

NASA планує масштабну космічну місію в 2030 році: які явища вивчатимуть

Ilona Kivva
Автор:

Національне космічне агентство США за шість років планує почати місію з дослідження ультрафіолетового світла у Всесвіті Astrophysics Medium-Class Explorer. Космічний телескоп під назвою UVEX (UltraViolet EXplorer) запустять в 2030 році, повідомили в NASA.

Окрім проведення високочутливого огляду всього неба, UVEX зможе розпізнати джерела ультрафіолетового світла. Це дозволить йому помітити вибухи після спалахів гравітаційних хвиль, спричинених злиттям нейтронних зірок. Телескоп також матиме ультрафіолетовий спектрограф для вивчення масивних зірок.

Центр спіральної галактики NGC 1097 із смугою, яку видно космічним телескопом Габбл. Фото: ESA/Hubble & NASA

«UVEX NASA допоможе нам краще зрозуміти природу як близьких, так і віддалених галактик, а також стежити за динамічними подіями в нашому мінливому Всесвіті. Це відкриває нові шляхи для дослідження таємниць космосу», — сказала заступниця адміністратора Управління наукових місій у штаб-квартирі NASA у Вашингтоні Нікола Фокс.

Дослідження спрямують на один з ключових пріоритетів сучасної астрофізики: вивчення швидкоплинних змін у космосі. Місія UVEX коштуватиме приблизно $300 млн, не включаючи додаткові витрати на запуск. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій