Читаєте зараз
Наступник Шарля Мішеля: хто може замінити президента Євроради і чому це важливо для України

Наступник Шарля Мішеля: хто може замінити президента Євроради і чому це важливо для України

Ilona Kivva
Автор:

Колишній премʼєр-міністр Італії Маріо Драгі один з головних претендентів на посаду президента Європейської ради, пише Financial Times.

За словами співрозмовників видання, важко передбачити послідовність угод із заміщення вищих посад у ЄС, які також залежать від результатів виборів у всьому Євросоюзі. Серед претендентів на посаду також можуть бути премʼєр-міністри Іспанії Педро Санчес та Данії Метте Фредеріксен.

Водночас чиновники, близькі до самого Драгі кажуть, що він не претендує на провідні посади в блоці.

Терміновість пошуку наступника Шарля Мішеля частково пов’язана з тим, що Угорщина вже у липні-2024 перейме ротаційне головування в Раді ЄС. Якщо не вдасться узгодити кандидатуру до того, як Мішель залишить посаду, Віктор Орбан керуватиме Радою протягом шести місяців.

Лідери ЄС також мають можливість призначити тимчасового кандидата, щоб не допустити Орбана. Однак, за словами одного з посадовців, Драгі навряд чи погодиться на тимчасову роль.

Драгі став прем’єр-міністром Італії в лютому 2021 року та отримав широку популярність серед громадськості за урядову політику під час пандемії коронавірусу. Він відомий як ефективний керівник Європейського центрального банку (єдиний фінрегулятор ЄС), його діяльність була сфокусована на подоланні боргової кризи єврозони.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ Драгі був одним із західних лідерів, які почали активно підтримувати Україну. Так, італійський прем’єр одним із перших запропонував ввести жорсткі санкції проти Росії та заморозити її валютні резерви. Він також підтримав кандидатуру України в ЄС. Обіцяв, що уряд Італії надасть фінансову допомогу для відновлення зруйнованої росіянами інфраструктури.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій