Читаєте зараз
НАТО готує програму підтримки України: Німеччина має дивну поправку

НАТО готує програму підтримки України: Німеччина має дивну поправку

Анастасія Могилевець

Берлін начебто викликає роздратування багатьох союзників у Північноатлантичному альянсі, які обирають назву для програми допомоги Україні, пише Spiegel.

За інформацією видання, програму хочуть назвати NATO Mission Ukraine. Втім, Німеччина нібито висловлюється проти слова місія: там вважають, що це створить хибне враження про наміри НАТО відправляти в Україну західних військових. Берлін побоюється, що російська пропаганда скористається цим для просування наративу про буцімто агресивний блок та іншої дезінформації. 

Для більшості союзників ці аргументи начебто виглядають незрозумілими. При цьому Німеччина повністю підтримує змістовну складову плану підтримки України. Як стверджується, Берлін пропонує назвати програму підтримки PACT, що буде скороченням від Pledge Assistance Coordination and Training. Це означатиме, що план НАТО передбачає координацію військової допомоги Україні. Але союзники не підтримали цю ідею.

Обговорення стосуються переходу до Альянсу координаційної роботи з підтримки України, яку досі здійснювали у форматі Рамштайн під лідерством США. Про нову програму мають фінально домовитися на саміті у Вашингтоні.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій