Читаєте зараз
НАТО хоче перевести в режим очікування ядерні боєголовки: з якою метою

НАТО хоче перевести в режим очікування ядерні боєголовки: з якою метою

Анастасія Могилевець

Очільник НАТО Єнс Столтенберг заявив, що члени Альянсу обговорюють розгортання більшої кількості ядерної зброї на тлі загрози з боку РФ та Китаю. На думку Столтенберга, блок повинен показати світові свій ядерний арсенал, пише The Telegraph.

«Я не буду вдаватися в оперативні подробиці про те, скільки ядерних боєголовок має бути в робочому стані, а які повинні зберігатися [у сховищах], але нам потрібно проконсультуватися з цих питань. Це саме те, що ми робимо», — наголосив політик.

Він додав, що метою НАТО є світ без ядерної зброї. Однак, на його думку, варто підготувати Альянс до небезпечного світу, де Росія, Китай і Північна Корея мають це озброєння. Також Столтенберг попередив, що Китай інвестує значні кошти у свій ядерний арсенал, який, імовірно, зросте до 1000 боєголовок вже до 2030 року.

«А це означає, що в недалекому майбутньому НАТО може зіткнутися з тим, з чим ніколи не стикалося раніше, а саме з двома потенційними противниками, які мають ядерні сили, — Китаєм та Росією. Звичайно, це має свої наслідки», — каже очільник Альянсу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій