'
Читаєте зараз
Нацкорпус погрожував працівникам палацу культури у Львові. Хотіли зірвати неіснуючі «фашистські заходи»

Нацкорпус погрожував працівникам палацу культури у Львові. Хотіли зірвати неіснуючі «фашистські заходи»

Сергій Сурепін

20 вересня група представників праворадикальних організацій увірвалася до приміщення палацу культури ім. Гната Хоткевича у Львові з наміром зірвати публічні заходи в установі. Про це повідомляє видання ZAXID.NET.

Що сталося

Працівники палацу культури повідомили, що інцидент відбувся орієнтовно о 13:00. Шестеро чоловіків, які назвалися представниками «Національного корпусу», увірвалися до приміщення установи і вимагали припинити проведення «антиукраїнських, фашистських заходів». Праворадикали погрожували і принижували працівників палацу культури, однак так і не пояснили, скасування яких саме заходів вони вимагають.

Що відомо

«Претензії цих осіб стосувалися презентації книги, яка нібито мала розпочатися в палаці о 12:00. Також вони стверджували, що пізніше в нас має відбутися «фашистський захід». Ми пояснили, що таких подій у нас не відбувається і відбуватися не може. Зважаючи на те, що в нас займається близько тисячі дітей, я попросила цих чоловіків покинути приміщення», – розповіла  директорка установи Оксана Гузь.

Читати більше новин в Telegram

Чому стався напад

За словами Оксани Гузь, можливою причиною появи праворадикалів у палаці культури ім. Хоткевича могло стати звернення ГО «Львівська міська рада організації ветеранів України» щодо проведення концерту в цій установі.

«Організація з такою назвою зверталася до нас, однак ще в серпні ми відмовили їм у проведенні концерту. Відповідно, ми навіть не анонсували такої події в палаці культури», – пояснила Оксана Гузь.

Також раніше стало відомо, що на «Форумі видавців», який зараз проходить у Львові, книгу про сепаратиста з Донбасу презентуватиме француз П′єр Сотрей. Презентація запланована на 22 вересня в готелі «Ріус».

Хто скоїв напад

На фотографіях із місця події серед осіб, які увірвалися до палацу, можна впізнати відомих у Львові учасників різноманітних акцій протесту – Сергія Фаворського та Максима Каменецького. Обоє входять до об’єднань ветеранів АТО Львівщини і фігурують у конфліктних ситуаціях навколо виділення земельних ділянок учасникам бойових дій.

Також відомо, що почесним головою, а донедавна і фактичним керівником ГО «Організація ветеранів України» виступає екс-нардеп від КПУ Петро Цибенко. Львівський осередок цієї організації очолює колишній генерал та член КПУ Олександр Грубий.

Коментар Нацкорпусу

Керівник Національного корпусу Львівщини Святослав Сірий спростував, що інцидент вчинили представники цієї організації: «До палацу прийшли люди, серед яких був лише один учасник «Національного корпусу», лише він представився адміністрації палацу. Він у культурній формі хотів перевірити інформацію чи не запланована сьогодні у палаці подія, присвячена пам’яті «червоних партизанів». Однак ніяких погроз до працівників закладу він не казав. Дирекція мені це підтвердила. Решта учасників події не є нашими членами. Відповідно адміністрація палацу вирішила, що решта учасників події причетні до нашої організації».

Чим це закінчилось

Працівники палацу культури викликали на місце події поліцію. З допомогою правоохоронців, праворадикали покинули приміщення палацу. За фактом перешкоджання роботі установи і погроз її працівникам Оксана Гузь написала заяву в Шевченківський райвідділ ЛМУ національної поліції. До звернення долучили фото, відео та аудіо матеріали.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій