Читаєте зараз
НАЗК склало протокол на Дениса Шмигаля: його покарають чи ні

НАЗК склало протокол на Дениса Шмигаля: його покарають чи ні

Ilona Kivva
Автор:

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков склав протокол стосовно прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. У документі йдеться, що той незаконно розголосив інформацію, яка стала йому відома завдяки службі.

«Очільник уряду, попередньо розглянувши повідомлення про корупцію від працівника Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), дав доручення відповідним посадовим особам опрацювати таке повідомлення. При цьому серед посадових осіб, яким було доручено розглянути повідомлення, зазначено й голову КРАІЛ Івана Рудого, про протиправні дії якого й повідомлялося», — пояснили у НАЗК.

Посадовець порушив дисциплінарне провадження стосовно викривача. Однак, відповідно до законодавства, його взагалі не може бути притягнуто до такої відповідальності.

Передавши інформацію про викривача, Шмигаль вчинив адміністративне правопорушення, передбачене другою частиною статті 172-8 КУпАП.

«НАЗК запросило прем’єр-міністра для ознайомлення з протоколом на 10 січня 2024 року, але він не з’явився в зазначений термін та не повідомив про причини неявки. Тому ми скерували протокол для розгляду до суду за місцем вчинення правопорушення», — пояснили в агентстві.

Якщо суд визнає Шмигаля винним, на нього накладуть штраф, а також позбавлять права обіймати певні посади на один рік. Чіткого переліку у статті не вказано. Також у такому випадку його внесуть у Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

У пресслужбі прем’єр-міністра заявили, що Шмигаль не розголошував жодної інформації про викривача корупції, як його в цьому звинувачує Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

«У вересні на урядовий портал надійшло звернення громадян-працівників Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) про незадоволення роботою керівника комісії. Це звернення не було повідомленням про корупційні правопорушення та не містило будь-якої інформації про можливі факти корупційних дій. Тому звернення розглядалося саме як звернення громадян, а секретаріат Кабміну готував резолюцію прем’єр-міністра. Про що і повідомили заявникам», — каже прессекретарка глави уряду Ольга Куришко.

У пресслужбі Шмигаля вважають, що звинувачення з боку керівника НАЗК є маніпуляцією напередодні закінчення терміну повноважень Новікова.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій