Читаєте зараз
Міноборони назвало свою версію вибуху міномета «Молот»

Міноборони назвало свою версію вибуху міномета «Молот»

Сергій Сурепін

11 липня був проведений слідчий експеримент, який показав, що розрив міномета М120-15 «Молот» на Рівненському полігоні 6 липня стався через подвійне заряджання. Внаслідок цього загинули 3 військовослужбовці, ще 9 зазнали поранень. Про це заявив заступник міністра оборони України Ігор Павловський, повідомляє Укрінформ.

«Вчора ми провели додатково експеримент із залученням Київського інституту судових експертиз, безпосередньо прокуратури – прокуратури Західного регіону, Військової служби правопорядку, представників науково-дослідних структур, зімітували практично всі події, які могли статися безпосередньо під час виконання завдань, і отримали такі результати: у ході подвійного заряджання міномета і стрільби наслідки руйнування ствола міномета були точно такі, як сталися у п’ятницю [6 липня 2018 року] при подвійному заряджанні міномета», — повідомив Павловський.

Також стало відомо, що в рамках експерименту було підірвано ще один міномет, цього разу з однією міною у стволі: «Ми підірвали ще одну міну, щоб переконатися, чи дійсно це було в ході подвійного заряджання, чи заряджання міномета однією несправною міною. Ми отримали той же результат, який мали раніше, який мали в ході проведення слідчих експериментів, коли несанкціоновано міна вибухала через пошкоджений підривника безпосередньо у стволі міномета». Під час експерименту паралельно експерти підірвали міномет Б-11 за тією ж методикою — вони отримали той самий результат.

Нагадаємо, що на світанку 6 липня на Рівненському військовому полігоні під час навчань вибухнув міномет «Молот», в результаті чого троє бійців-контрактників загинули, дев’ятеро отримали поранення, із них троє — тяжкі. Цих військовослужбовців вертольотом доправили до Львівського військового госпіталя. Президент Петро Порошенко на час слідства щодо цього інциденту заборонив використання «Молотів» під час навчань.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору