'
Читаєте зараз
Міноборони назвало свою версію вибуху міномета «Молот»

Міноборони назвало свою версію вибуху міномета «Молот»

Сергій Сурепін

11 липня був проведений слідчий експеримент, який показав, що розрив міномета М120-15 «Молот» на Рівненському полігоні 6 липня стався через подвійне заряджання. Внаслідок цього загинули 3 військовослужбовці, ще 9 зазнали поранень. Про це заявив заступник міністра оборони України Ігор Павловський, повідомляє Укрінформ.

«Вчора ми провели додатково експеримент із залученням Київського інституту судових експертиз, безпосередньо прокуратури – прокуратури Західного регіону, Військової служби правопорядку, представників науково-дослідних структур, зімітували практично всі події, які могли статися безпосередньо під час виконання завдань, і отримали такі результати: у ході подвійного заряджання міномета і стрільби наслідки руйнування ствола міномета були точно такі, як сталися у п’ятницю [6 липня 2018 року] при подвійному заряджанні міномета», — повідомив Павловський.

Також стало відомо, що в рамках експерименту було підірвано ще один міномет, цього разу з однією міною у стволі: «Ми підірвали ще одну міну, щоб переконатися, чи дійсно це було в ході подвійного заряджання, чи заряджання міномета однією несправною міною. Ми отримали той же результат, який мали раніше, який мали в ході проведення слідчих експериментів, коли несанкціоновано міна вибухала через пошкоджений підривника безпосередньо у стволі міномета». Під час експерименту паралельно експерти підірвали міномет Б-11 за тією ж методикою — вони отримали той самий результат.

Нагадаємо, що на світанку 6 липня на Рівненському військовому полігоні під час навчань вибухнув міномет «Молот», в результаті чого троє бійців-контрактників загинули, дев’ятеро отримали поранення, із них троє — тяжкі. Цих військовослужбовців вертольотом доправили до Львівського військового госпіталя. Президент Петро Порошенко на час слідства щодо цього інциденту заборонив використання «Молотів» під час навчань.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій