Читаєте зараз
НБУ вперше за 13 місяців знизив облікову ставку: що це означає для інфляції

НБУ вперше за 13 місяців знизив облікову ставку: що це означає для інфляції

Yevheniia Kostina

Правління Національного банку України ухвалило рішення знизити облікову ставку з 25% до 22%. Значення трималося незмінним з 3 червня 2022 року, після того, як різко підвищили з 10%.

«Оновлений макропрогноз НБУ передбачає подальше зниження облікової ставки. Це відбуватиметься поступово, щоб не зашкодити тенденції до сталого зниження інфляції та стійкості валютного ринку», — пояснили в регуляторі.

В Україні зміна облікової ставки найбільше впливає на рівень інфляції через 9-18 місяців. Тому рішення з монетарної політики НБУ не є реакцією на події минулого, а відповіддю на очікуваний перебіг подій в майбутньому. Облікова ставка — це процент, під який комерційні банки мають можливість отримати гроші в центрального банку. Чим менший даний відсоток, тим дешевшими будуть кредити комерційних банків для бізнесу та населення. Чим вище, ти вигідніші депозити.

НБУ закладає в новий прогноз очікування суттєвого зменшення безпекових ризиків з середини 2024 року. Тож коректива включає зниження інфляції до 10.6% (було 14.8%), а ВВП до +2.9% (в попередньому прогнозі було 2%).

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій