Читаєте зараз
НБУ заборонив грати в азартні ігри за кредитні гроші

НБУ заборонив грати в азартні ігри за кредитні гроші

Ilona Kivva
Автор:

Національний банк України заборонив використовувати кредитні гроші для участі в азартних іграх. Відповідна заборона почне діяти з 22 червня, повідомила пресслужба НБУ.

Так, буде заборонено переказувати гроші, отримані у кредит, на рахунки організаторів азартних ігор. Відповідну постанову правління НБУ ухвалило 21 червня. У Нацбанку прогнозують, що така заборона мінімізує ризики для безпеки та стабільності фінансової системи, зменшить негативні наслідки функціонування сфери азартних ігор в інтернеті, сприятиме захисту прав споживачів та розвитку відповідального споживчого кредитування.

Нагадаємо, 29 березня 2024 року український військовий Павло Петриченко зареєстрував на сайті Офісу президента петицію з вимогою обмежити роботу онлайн-казино. Він наголошував на тому, що, серед іншого, багато військовослужбовців витрачають свою зарплату на азартні ігри, беруть для цих цілей мікрокредити або здають у ломбарди дрони й тепловізори. За лічені дні ця петиція набрала необхідну кількість голосів (сам Петриченко невдовзі загинув на фронті).

У квітні Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про обмеження грального бізнесу. Він передбачає реорганізацію Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) і посилює вимоги до реклами азартних ігор, зокрема, забороняє спонсорство та спекуляції на темі війни та волонтерства. У ньому визначили додаткові інструменти, щоб обмежити відвідування гральних закладів і зменшити участь потенційно вразливих категорій населення в азартних іграх на період воєнного стану.

У травні уряд обмежив рекламу азартних ігор, торговельних марок і будь-яких інших позначень, під якими вони проводяться, зокрема з використанням електронних комунікацій, символіки ЗСУ й інших військових формувань, а також розповсюдження відповідного контекстного матеріалу. Урядове рішення діятиме до набуття чинності законом про обмеження грального бізнесу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій