Читаєте зараз
НБУ знизив облікову ставку, але попередив про ризики

НБУ знизив облікову ставку, але попередив про ризики

Yevheniia Kostina

Національний банк України знизив облікову ставку з 22% до 20% на фоні уповільнення інфляції та стабільності курсу гривні. Втім, невеликий крок пояснюється тим, що ризики залишаються: обстріли, експортні проблеми та енергетична небезпека.

«Крок підтримає відновлення економіки та водночас не створюватиме загроз для макрофінансової стабільності, адже привабливість гривневих заощаджень зберігатиметься. Це важливо для збереження стійкості валютного ринку та подальшого зниження інфляції, особливо за подальшої реалізації Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування», — пояснили в регуляторі.

Інфляція у серпні сповільнилася до 8.6%, що краще, ніж очікував регулятор, за рахунок гарних урожаїв. Загальна тенденція по інфляції зберігатиметься, проте потенціал її швидкого сповільнення майже вичерпано. Завдяки значним обсягам фінансування міжнародні резерви України утримуються на високих рівнях — понад $40 млрд на кінець серпня. Водночас через значні бюджетні потреби подальша міжнародна підтримка є критично важливою.

Нацбанк планує продовжити цикл зниження облікової ставки. Водночас за погіршення очікувань, помітного зниження привабливості гривневих інструментів, а отже й посилення ризиків для курсової стійкості, НБУ коригуватиме свої рішення та прогноз облікової ставки.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій