'
Читаєте зараз
Не ATACMS, але теж далекобійні: США можуть передати Україні високоточні ракети

Не ATACMS, але теж далекобійні: США можуть передати Україні високоточні ракети

Yevheniia Kostina
  • Американці вже кілька разів відмовляли українському Міноборони у запитах на поставку далекобійних ракет до Хаймарсів і M270.
  • Головною офіційною причиною є побоювання, що Україна використає боєприпаси для ударів по території РФ.
  • Одна з найбільших у світі оборонних компаній запропонувала альтернативу — менш далекобійні снаряди і значно нижчою ціною.

Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки розглядає можливість відправити Збройним силам України високоточні ракети, які можуть вражати цілі на відстані до 150 кілометрів. Боєприпаси за характеристиками дуже подібні до далекобійних снарядів ATACMS від реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) HIMARS, але значно дешевші.

Заборона розповідає про можливе розв`язання питання щодо далекобійних ракет для України.


Компанія Boeing готова поставляти ЗСУ GLSDB

Одна із найбільших у світі оборонних та аерокосмічних корпорацій запросила в Пентагону дозвіл на виробництво систем Ground-Launched Small Diameter Bomb (GLSDB) спеціально для PCE, пише Reuters з посиланням на власні джерела в Міноборони США.

«Військові запаси США та союзників скорочуються, і Україна стикається зі зростаючою потребою у більш досконалій зброї. Boeing пропонує постачати державі дешеві малоточні бомби [боєголовки], але встановлені на високоточних ракетах. І те, і інше є у великій кількості на складах Міноборони США. Такий крок дозволить Києву завдавати ударів на значні відстані за лінію розмежування», — кажуть  у виданні.

GLSDB можуть бути в Україні вже навесні 2023 року, враховуючи час на виробництво та відправку.

Читати більше новин в Telegram
Ракети GLSDB. Фото: Saab

Також у Пентагоні розглядають можливість дозволити приватним оборонним компаніям виробляти 155-міліметрові артилерійські снаряди, щоб задовольнити потреби України, а заразом і поповнити власні запаси. Поки дозвіл на виробництво мають тільки державні підприємства.

«Йдеться про отримання великої кількості снарядів за низькою ціною. Після виходу США з Афганістану залишилося багато авіаційних бомб. Їх непросто використовувати з українськими літаками, але ми повинні шукати інноваційні способи адаптувати їх для українських захисників», — зазначив експерт із зброї та безпеки в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень Том Карако. 

GLSDB: що за ракети

Ground-Launched Small Diameter Bomb — малогабаритні високоточні боєприпаси, що були спільно розроблені компаніями Boeing і SAAB у 2019 році, пише Мілітарний.

Снаряд складається з бомби малого діаметра GBU-39 (SDB) — невелика керована авіабомба масою 130 кг — та ракетного двигуна M26. Після запуску політ підтримує двигун. Також встановлена глобальна система позиціонування (GPS) та інтегральна навігаційна система, що дозволяють донаводити ракету на ціль вже після запуску. 

Дальність польоту становить близько 150 кілометрів. Її великою мірою забезпечують крила GBU-39, які розкладаються в повітрі. Для порівняння, відомі ATACMS, які США поки не погоджуються надсилати Україні, мають дальність до 185 кілометрів. До того ж вони значно дорожчі. 

А от запускати обидва типи ракет можна з однієї техніки — реактивних систем залпового вогню M270 та HIMARS, які по суті є різними модифікаціями однієї зброї і вже активно використовуються українськими захисниками.

Раніше Заборона розповідала про суперракети, які Велика Британія підготувала для українських воїнів. Снаряди вкрай високоточні і здатні знищувати цілі за різними траєкторіями у вигляді рою.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій