Не день нападу, а День єднання. 16 лютого тепер особливий день

Iryna Troian
Автор:
Zelenskiy
  • ЗМІ повідомляли, що на 16 лютого 2022 року заплановано вторгнення Росії в Україну.
  • В РНБО не вбачають такої можливості, але президент України Володимир Зеленський у відповідь на чутки запровадив День єднання.
  • З нагоди свята захисникам України знову пообіцяли підвищити зарплатню.

В Україні 16 лютого стане Днем єднання. Відзначати його пропонується в досить дивний спосіб, адже такі заходи в патріотичній країні мають бути невід’ємною частиною дня: співати гімн, в’язати синьо-жовті стрічки та піднімати прапор. Тим не менш з нагоди першого Дня єднання Володимир Зеленський знову пообіцяв підняти зарплати захисникам країни.

Заборона розповідає деталі нового указу Володимира Зеленського та про коментарі РНБО щодо можливого наступу Росії 16-17 лютого.


Наступ 16 лютого: в Україні цей день оголосили Днем єднання

«Ми постійно слідкуємо за ситуацією, прораховуємо різні сценарії, готуємо достойні відповіді на всі можливі агресивні дії… Ми чітко знаємо, де поруч з нашим кордоном чужа армія, її чисельність, локації, оснащення та плани», — повідомив Володимир Зеленський у своєму зверненні до українців 14 лютого 2022 року.

Також він закликав за 24 години повернутися в Україну бізнесменів, чиновників та політиків, які покинули країну та тлі загрози вторгнення РФ. Хоча, нагадаємо, свобода пересування гарантована Конституцією, гарантом якої, власне, є президент.

Зеленський також розповів, що підписав указ про оголошення 16 лютого Днем єднання. 

Читати більше новин в Telegram

«Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, одягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність», — заявив президент.

Згідно з указом у цей день в Україні мають:

  • підняти державний прапор України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах;
  • виконати о 10.00 державний гімн України;
  • провести закордонним дипломатичним установам України в державах перебування відповідні іміджеві заходи, спрямовані на єднання та підтримку України.

Також мають створити єдину інформаційну платформу UAразом, через яку будуть повідомляти населення про реальний стан безпекової ситуації в країні.

Крім цього, в указі Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів з 1 березня 2022 року підвищити грошове забезпечення військовослужбовців ЗСУ на 30% та до 20% для військовослужбовців Держприкордонслужби та Нацгвардії України. Про конкретні цифри можна тільки здогадуватися, адже президент часто обіцяє виправити питання фінансування захисників. Так, попри обіцянки підвищити виплати у на 2022 році, Зеленський 30 грудня підписав указ, який передбачає незначне підвищення лише за рік – з 1 січня 2023 року. Пізніше, пише Український мілітарний портал, президент доручив з 1 лютого підвищити розмір грошового забезпечення військовослужбовців Національної гвардії, Держприкордонслужби, рятувальників та поліцейських, а от військовослужбовцям ЗСУ підвищення доведеться чекати до 2023 року. 

В РНБО не вірять у наступ 16-17 лютого

14 лютого 2022 року після закритої наради у Верховній Раді секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що не бачить ймовірності вторгнення РФ в Україну 16-17 лютого, пише Deutsche Welle.

«Ми усвідомлюємо ті ризики, які є на території нашої країни. Але ситуація знаходиться абсолютно під контролем. Більше того, ми сьогодні не вбачаємо, що широкомасштабний наступ Російської Федерації може відбуватися чи то 16, чи то 17 числа», — розповів Олексій Данілов.

Він повідомив, що в РНБО очікують можливих провокацій з російської сторони. «За всіма наявними даними нашої розвідки і розвідки наших партнерів, дестабілізація внутрішньої ситуації на території нашої країни — це для них ситуація номер один. Без внутрішньої дестабілізації зробити якісь неприємності нашій країні на сьогодні вони не можуть», — наголосив секретар РНБО. Також Данілов заперечив інформацію про закриття в Україні повітряного простору та морських портів, мовляв для цього немає підстав.

Раніше Заборона розповідала про настрої співробітників прикордонних загонів, що боронять державний кордон з Росією та Білоруссю.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій