Читаєте зараз
Не кажани: до появи COVID-19 можуть бути причетні інші тварини

Не кажани: до появи COVID-19 можуть бути причетні інші тварини

Ilona Kivva
Автор:
  • Є дві основні теорії походження ковіду: китайські лабораторії nf передача від тварин. Міжнародна група вчених знайшла ще одне підтвердження природного походження вірусу.
  • Нульовим місцем зараження може бути ринок у провінції Ухань, але китайські вчені вважають, що люди, а не тварини поширили його там.
  • З міжнародної бази GISAID у 2023 році зникли дані про взяті там біозразки.

Пандемію коронавірусної хвороби могли спричинити мангусти. Ці пухнасті тварини, споріднені лисицям, які можуть бути носіями ковіду, як і кажани. Їх незаконно продавали на ринку Хуанань, з якого, як вважається, могло розпочатися поширення вірусу поміж людей.

Заборона розповідає про нове дослідження науковців щодо COVID-19. 


Генетичні дані з ринку в Ухані: що знайшли вчені

Міжнародна група вірусологів, геноміків та еволюційних біологів, які займаються вивченням коронавірусу, знайшла ще одне підтвердження природного походження хвороби, пише The Atlantic, яке отримало у розпорядження звіт.

Науковці проаналізували біологічні зразки з позитивними COVID-маркерами. Вони були взяті у січні-2020 на уханському ринку Хуанань, яке може бути нульовим місцем зараження. Доки у всій провінції не запровадили карантин, тут підпільно торгували дикими тваринами: зміями, єнотами, дикобразами тощо. Їх тримали в клітках і продавали як екзотичну їжу або ліки.

Дослідивши генетичний матеріал, вчені виявили, що зараженими у великій кількості там були не тільки деякі кажани, а й інші ссавці — єнотоподібні собаки (уссурійські єноти, або мангусти).

Читати більше новин в Telegram

«Це ще один доказ того, що найстрашнішу пандемію за століття могла викликати інфікована дика тварина, яка була предметом незаконної торгівлі. Змішування генетичного матеріалу вірусу та тварини не доводить, що єнот був інфікований. Навіть якщо так, не тварина могла передати вірус людям, а навпаки. Але аналіз таки встановив, що тварини можуть передавати вірус і залишили генетичні сліди у тому самому місці, де залишився концентрований матеріал вірусу», — пише The New York Times.

Це також свідчить про те, що китайські вчені надали ВООЗ не повний звіт про те, як саме вірус розповсюджувався у Хуанань та поблизу нього. У лютому 2022 року китайські вчені опублікували дослідження, в якому вивчали ті самі зразки ринку. У ньому йдеться, що деякі з них були позитивними на коронавірус, але сам вірус, найімовірніше, був переданий тваринам від людей. Необроблені дані мазків на ринку завантажили до GISAID, базу генетичних послідовностей вірусів.

Саме на основі цих даних вчені, що провели нове дослідження, помітили невідповідність звіту реальності. Міжнародна команда звернулася до китайських дослідників, які завантажили файли, з пропозицією про співпрацю. Однак відповіді вони нібито не отримали, а зразки після цього були видалені з бази.

Раніше Заборона розповідала про 10 найпоширеніших міфів про коронавірус, а також про докази, які їх спростовують або навпаки підтверджують.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій