Не лише літаки та ППО. Яку зброю Україна запросила у союзників для перемоги у війні
- Для більш ефективної боротьби з окупантами Україні потрібне додаткове важке озброєння.
- До важкої належать різні категорії зброї, зокрема це бронетехніка, ударна авіація та ракети.
- В цілому, у списку переважно зброя радянського виробництва, утім українські воїни готові навчитися воювати і натівською зброєю.
Союзники України забезпечують наші збройні сили оборонним озброєнням ще від початку повномасштабного вторгнення Росії. А деякі з них, наприклад, США та Велика Британія, робили це ще до самого нападу путінських убивць. Утім зараз, аби максимально ефективно воювати з окупантами, Україні потрібні не лише «Джавеліни» та «Стінгери», а справжнє важке озброєння, включно з танками, літаками та ракетами.
Заборона розповідає про зброю, яку Україна запросила у своїх союзників.
Важка зброя для України: що потрібно ЗСУ
Ще від початку повномасштабного вторгнення Україна розіслала своїм союзникам списки з важким озброєнням, якого потребують українські збройні сили для ефективного протистояння навалі окупантів. За оцінками НАТО та різних розвідувальних агентств, Путін готує масштабну атаку на Донбас, що призведе до запеклих та кровопролитних боїв, які, за словами міністра Дмитра Кулеби, нагадуватиме Другу світову.
Деякі українські союзники уже відгукнулися на запит Києва. Наприклад, Словаччина передала свій зенітно-ракетний комплекс С-300, Австралія — свої бронеавтомобілі Bushmaster PMV, Чехія — п’ять танків Т-72 та кілька десятків БМП-1. Вочевидь, для протистояння потужному натиску окупантів цього замало, утім це лише початок. Ось список зброї, яка потрібна Україні для боротьби з агресором, зібраний волонтерами з Saveualist:
- Важка артилерія:
- якнайбільше боєприпасів калібром 152 мм;
- щонайменше 100 гармат калібром 155 мм та боєприпаси до них;
- щонайменше 100 реактивних систем залпового вогню («Град», «Торнадо», «Смерч») та боєприпаси до них;
- Важка бронетехніка:
- 300 танків Т-72 або американських Abrams чи німецьких Leopard;
- 600 радянських БТР та БМП тощо;
- Системи ППО:
- щонайменше кілька десятків радянських систем С-300 та «Бук» або сучасних західних аналогів;
- Ударна авіація:
- 30 бомбардувальників Су-24;
- 30 ракет з дальністю польоту від 30 км;
- Протикорабельні ракети:
- 300 ракет типу «Гарпун» або RBS-15;
- Автомобільна техніка:
- щонайменше 2000 пікапів та вантажівок.
Більшу частину озброєння зі списку можуть надати такі країни, як Румунія, Болгарія, Словаччина, Польща та Чехія, утім за умови, що подаровані одиниці будуть замінені на новітнє обладнання від НАТО або США.
Читати більше новин в Telegram«Попри те, що Україна просить радянську зброю, оскільки її набагато легше отримати від західних союзників, Україна також готова прийняти американську або натівську зброю. Попри те, що для адаптації до нової зброї знадобиться деякий час, основи залишаються такими самим. З часом українська армія успішно адаптується до нової зброї», — пишуть в Saveualist.
Що таке Saveualist
Saveualist — це інтернет-портал, який містить вичерпну інформацію про зброю, яку потребує Україна для боротьби з Росією. Ресурс створений групою українських волонтерів, підприємців та військових експертів.
«Ми б хотіли донести [до аудиторії] реальну ситуацію про те, що відбувається в Україні. Щоб усі члени світової спільноти, а особливо США, точно знали, з якими викликами стикаються українські війська і що їм потрібно, щоб домогтися успіху в боротьбі з російськими загарбниками», — йдеться на сайті громадської ініціативи.
Раніше Заборона розповідала про те, що таке ленд-ліз, навіщо у США хочуть відновити його програму та як він може допомогти Україні здолати агресора.
Читати більше новин в Telegram