'

Не НМТ і не ЗНО: у Міносвіти розповіли, як можуть змінити формат тестування для випускників

Ilona Kivva
Автор:

В Україні 14 травня стартувала основна сесія Національного мультипредметного тесту. Цьогоріч тестування включає чотири предмети, розповів міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

«Торік я зіткнувся з НМТ у двох статусах одночасно: як міністр і як батько. Мій молодший син складав тест — був вступником, тож і я на собі відчув деякі нюанси. Справді, завдання були важкі. Але їхній рівень — однаковий для всіх. Мій син потрапив під дві повітряні тривоги — вони тривалий час провели в укритті. Я зрозумів, як важко було нашим дітям складати ці тести, насамперед через повітряні тривоги. Ми на них не вплинемо — тільки можемо зробити все необхідне для того, щоб центри, у яких проводитимуть тестування, суворо дотримувалися безпекових правил», — розповів очільник відомства.

Він також зазначив, що НМТ, найімовірніше, не замінить повноцінно ЗНО, але і до формату зовнішнього оцінювання можуть не повернутися.

«ЗНО мало свої важливі переваги — зокрема завдання з відкритими відповідями. Цей паперовий формат якісний і добротний. Чи повернемося ми повністю до ЗНО? Нам хотілось би перейти до ширшого спектра можливостей, щоб діти могли проявити себе — і через наявність відкритих завдань та інших складових тесту також. Я б хотів повернення до формату ЗНО. Втім, найімовірніше, ми перейдемо до певного гібрида, бо у комп’ютерного тестування є ціла низка переваг, зокрема можливість провести його за кордоном. Та нам ще треба попрацювати, аби комп’ютерне тестування краще розкривало здібності дитини», — пояснив Оксен Лісовий.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій