'
Читаєте зараз
Не переживуть навіть перший день. Генерал розтлумачив мету Путіна з мобілізацією 

Не переживуть навіть перший день. Генерал розтлумачив мету Путіна з мобілізацією 

Ilona Kivva
Автор:
  • Призов у РФ свідчить про намагання Кремля затягнути війну й перевірити Захід на готовність допомагати Україні.
  • Проблемними для Росії є тренування солдатів і доставка військових на фронт.
  • Крім військового сектора, від мобілізації постраждає й російська економіка.

Ефективність мобілізації росіян дуже послаблена вже на своєму початку, адже не продумано ефективну систему логістики та інфраструктури. Втім, не виключено, що основна мета цього кроку лежить не у виграші війни тут і зараз.

Заборона розповідає про пояснення австралійського генерала Міка Раяна щодо складнощів призову в РФ та переваги для українських військових на тлі проблем росіян.


Мік Раян: призов в Росії мав вплинути на США

Росії не вистачає сучасного обладнання, навчального персоналу та здатності створити згуртовані бойові підрозділи. Тому ефективність мобілізації знижена вже на старті, вважає австралійський генерал Мік Раян. За його словами, підготовка призовників буде короткою, а доставити їх на фронт буде проблемою. 

«Будь-яке місце, де буде сконцентровано це підкріплення, стане чудовою мішенню для української далекобійної артилерії, Хаймарсів і повітряних атак […] Багато з них навряд чи переживуть свій перший тиждень на службі», – написав Раян. 

У звʼязку з цим українці мають вузьке вікно можливостей для удару по росіянам. Проте мобілізація є частиною ширшої стратегії РФ, спрямованої на затягування війни.

Читати більше новин в Telegram

«Путін прагне випробувати стратегічне терпіння Сполучених Штатів і Заходу, кинувши сотні тисяч своїх людей в Україну, щоб затягнути конфлікт. Попри хаотичний характер цієї мобілізації, велика кількість нових російських військ все одно матиме вплив на війну», – додав генерал.

Таким чином сплеск кількості російських солдатів не призведе до вирішальної зміни ситуації. Але військовий зауважив, що ціна української перемоги буде значно вищою.

Мобілізація в РФ вплине на економіку

Рішення Путіна поповнити російські війська має негативні наслідки й для економіки держави-агресорки. Крім санкцій, на це вплине зменшення зайнятості населення, а також падіння купівельної спроможності, що може скоротити валовий внутрішній продукт Росії ще на 0.5% в 2022 році.

«Цей наказ позбавляє приблизно одного зі ста активних працівників країни роботи, щоб відправити їх на фронт. Рекордно низьке безробіття в поєднанні з відтоком росіян, які тікають з країни для уникнення мобілізації, означає, що кандидатів на їхню заміну небагато», – пише Bloomberg.

Зміна ВВП Росії з 2010 року і прогноз на 2022 і 2023. Скриншот: Bloomberg

Призов у Росії вдарить по галузях сільського господарства та будівництва, адже переважно мобілізують жителів маленьких населених пунктів. Втрати понесуть і російські високотехнологічні підприємства, яким пообіцяли, що їхніх співробітників не призиватимуть, але це не так. 

Раніше Заборона розповідала, що Росія не має умов для ефективної мобілізації. Солдати РФ низькокваліфіковані, а структури, які мають відповідати за мобілізацію у регіонах, практично не функціонують.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій