'
Читаєте зараз
Не Росія, а Московія! Зеленському запропонували повернути історичну назву країні-агресору

Не Росія, а Московія! Зеленському запропонували повернути історичну назву країні-агресору

Markiian Oliiarnyk
Мапа, що включає Московію
  • Львівська та Рівненська обласні ради запропонували називати Росію Московією.
  • За це звернення загалом проголосували 84 місцевих депутатів. 
  • У радах закликають використовувати назву ‘Московія’ на державному, офіційному та громадському рівнях.

Депутати Львівської обласної ради та Рівненської обласної ради запропонували використовувати назву ‘Московія на всіх рівнях в Україні, а щодо громадян РФ вживати назву ‘московити

Заборона розповідає, про що звернення народних обранців та чим аргументують свою позицію депутати. 


Депутати хочуть перейменувати Росію

У Львівській та Рівненській обласних радах вважають, що перейменування Росії на Московію сприятиме відновленню історичної справедливості та матиме суттєвий вплив на розвиток України.

«Московія почала шахраювати політичним перейменуванням ще після Переяслава 1654 року, а поширила його по нашій поразці під Полтавою 1709 року. Тоді вона, незважаючи на жодні історичні факти, не переймаючись ніякими підставами, просто проголосила себе ‘Росією’, отже, спадкоємницею всього культурного та політичного надбання Руси. А щоб наша нація краще зрозуміла, що саме така зміна означає політично, москвин назвав себе ‘великорусским’, а українця ‘малорусским’», — написали у зверненні рівненські депутати. 

Депутати Львівської обласної ради звернулися до президента України Володимира Зеленського та українського парламенту з пропозицією перейменувати Росію. Звернення з другої спроби було ухвалено 43 голосами 21 грудня 2021 року.

Читати більше новин в Telegram

«Ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємось до президента України та Верховної Ради України з вимогою відновити історичну справедливість і надалі використовувати назву ‘Московія’ замість Росія та Російська Федерація на державному, офіційному, громадському рівнях, а також у ЗМІ на території України, а щодо громадян РФ відповідно вживати ‘московити’», — йдеться у зверненні. 

Автори документу стверджують, що протягом останніх кількох сотень років країна-агресор, яка постійно зазіхає на територію України, неправомірно користується вкраденою державною та географічною назвою ‘Росія’.

Історична аргументація

Депутати підкріплюють свою позицію у зверненнях екскурсом в історію.

Наприклад, у зверненні Львівської обласної ради йдеться про те, що лише 300 років тому, після перемог над Швецією і укладення Ніштадтського мирного договору, 1721 року Петро І перейменував Московське царство на Росію. Це означає, що аж до XVIII століття неможливо знайти жодну карту чи атлас, де б територія Московії називалася Росією. Натомість країну найменували Московією, Московитією і навіть Тартарією.

«У кінці XVIII століття Росія окупувала всю територію Великого князівства Литовського і значну частину Польщі. Перед Катериною II постало завдання знайти легальне виправдання окупації. Тому відбулася фальсифікація історії для обгрунтування законних домагань Росії на чужі землі», — зазначено у тексті звернення депутатів Львівської облради.

Автори документу нагадують, що Катерину ІІ вразило те, що могутня держава Русь, з князями якої мали за честь породичатися королі Європи, до Московії не мала жодного стосунку. Саме тому було змінено історичні документи, де російський і московський народи об’єдналися як слов’янські; вигадано історію про братні народи, міф про лідерство Росії як слов’янської країни.

Депутати Львівської та Рівненської міських рад стверджують, що зміна назви Московського царства перешкоджала утворенню ідентичності українського народу та є виправданням окупації частини території сучасної України. 

Раніше Заборона писала про чорний список росіян в Україні і чи підтримав Конституційний суд України заборону показу російських фільмів та серіалів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій