Не всі військовозобов’язані українці мають пройти ВЛК: що за зміни вніс Кабмін
- Кабінет міністрів України ухвалив постанову №675. Вона змінює правила військового обліку, відстрочки та проходження ВЛК.
- Постанова передбачає важливий момент для чоловіків, яких зняли з військового обліку через тривалий виїзд з України.
- Комісія при ТЦК не розглядатиме питання відстрочки деяких посадовців, наприклад, міністрів, народних депутатів тощо.
Українців віком до 25 років, які пройшли базову загальновійськову підготовку/базову військову службу, не направлятимуть на ВЛК. Водночас подати заяву про взяття на військовий облік чоловіки зможуть за кордоном, не відвідуючи ТЦК особисто. Однак і для цього є певні умови.
Заборона розповідає про нюанси, пов’язані з урядовим документом.
Постанова Кабміну України №675: правила відстрочки
З переліку умов відстрочки для людей, які доглядають тяжкохворих родичів, прибрали висновок лікарсько-консультативної комісії. Зміни стосуються доглядачів, які дбають:
- про одного зі своїх батьків з інвалідністю II групи;
- про одного з батьків дружини/чоловіка з інвалідністю II групи.
Також тепер комісія при ТЦК не розглядатиме питання відстрочки деяких посадовців. Йдеться про заброньованих керівників міністерств, їхніх заступників, керівників державних органів, народних депутатів, суддів Конституційного Суду, членів Вищої ради правосуддя, омбудсмена, членів Рахункової палати, дипломатів тощо.
Отже, відстрочку цим службовцям надаватимуть на строк їхнього перебування на посаді. Якщо вони звільняються, державний орган має протягом одного дня надіслати листа до того військкомату, який оформив військовозобов’язаному відстрочку. Після цього її анулюють.
Читати більше новин в TelegramВЛК у 2024 році: кому не потрібно її проходити
Військовозобов’язаних віком до 25 років, які пройшли базовий військовий вишкіл чи службу, не направлятимуть на військово-лікарську комісію на медогляд. Єдиний виняток — коли вони доєднуються до лав ЗСУ за власним бажанням. В документі уточнюють, що процедура надання відстрочки або бронювання від мобілізації також не передбачатиме направлення на ВЛК.
Що стосується повноважень співробітників Національної поліції, тепер вони зможуть затримувати чоловіків за порушення правил військового обліку (адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 КУпАП). Для цього ТЦК формуватиме до правоохоронців електронні звернення.
Військовий облік за кордоном: чи треба йти в ТЦК
Згідно з новими правилами, явка до ТЦК не обовʼязкова для українців, знятих з військового обліку через виїзд за кордон на більш як три місяці. Вони можуть подати заяву про взяття на військовий облік через дипломатичну установу в іншій країні. Однак є певні умови — наприклад, якщо чоловік має при собі дійсний закордонний паспорт.
Особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів у будівлі ТЦК для зняття/виключення з військового обліку не потрібна. Не виключатимуть з нього і тих, хто назавжди переїхав з України або відлучився на понад 3 місяці. Раніше в такому випадку документи про цих громадян вилучали, а тепер не будуть.
Раніше Заборона розповідала про спрощення проходження ВЛК в Україні. Щоб зробити документообіг електронним, довелося змінити шість законодавчих актів.
Читати більше новин в Telegram