'
Читаєте зараз
Небо у Греції стало помаранчевим: заворожуючі фото та відео

Небо у Греції стало помаранчевим: заворожуючі фото та відео

Ilona Kivva
Автор:

Країну накрила помаранчева імла через хмари пилу, що налетіли з пустелі Сахара. У більшості регіонів суттєво погіршилась видимість, повітря забруднене. Це один із наймасштабніших подібних епізодів у Греції з 2018 року, пише BBC.

Греція вже була вражена подібними хмарами наприкінці березня та на початку квітня. Тоді також накрило райони Швейцарії та півдня Франції. Однак явище було не таким глобальним. Влада закликала людей носити маски та зменшити активність на відкритому повітрі.

Сахара викидає від 60 до 200 мільйонів тонн мінерального пилу на рік. Більшість його швидко спускається на Землю, але деякі дрібні частинки можуть долати величезні відстані, іноді досягаючи Європи.

Через поєднання пилової бурі та спеки в країні зросла кількість лісових пожеж. Одна з них спалахнула біля військово-морської бази на острові Крит, де температура піднялася вище 30C. Довелося евакуювати будинки та дитячий садок.

Пил із Сахари, який спостерігався у Греції, 24 квітня дістався території України.

«Оскільки на більшій частині території країни погоду визначають циклон та вологі повітряні маси, це сприятиме перехопленню частинок пилу краплями води у хмарах та опадах. Тому цей пил швидше вимиватиметься з атмосфери, втім в деяких районах це явище може надавати хмарам жовтуватий відтінок, а самі дощові краплі, що випадатимуть, міститимуть пил. Він зберігатиметься в атмосфері над Україною до п’ятниці, а з п’ятниці на суботу відступить на схід», — кажуть в Укргідрометцентрі.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій