'
Читаєте зараз
Непал видаватиме туристам менше дозволів на сходження на Еверест: в чому причина

Непал видаватиме туристам менше дозволів на сходження на Еверест: в чому причина

Анастасія Могилевець

Уряд Непалу обмежить кількість дозволів, що видаються людям для сходження на Еверест та інші гори. У країні розташовані вісім з 10 найвищих вершин світу, пише France24 з посиланням на AFP.

Гора Еверест. Фото: Andreas Gäbler через Unsplash

У постанові Верховного суду Непалу йдеться про те, що пропускну здатність гір необхідно поважати, тож варто визначити максимальну кількість таких дозволів. Адвокат Діпак Бікрам Мішра, який подав петицію за обмеження, каже, що суд своєю ухвалою відреагував на стурбованість альпіністів забрудненням схилів та умовами безпеки.

Раніше держава видавала дозволи покорити Еверест всім, хто подавав заявку і був готовий заплатити $11 000. Від початку 2024 року влада вже видала 403 дозволи на сходження на найвищу вершину світу – 8 850 м над рівнем моря, і 945 – на інші гори. Торік уряд видав 478 дозволів на підйом на Еверест – це найвищий показник за всю історію сходжень.

Рішення суду передбачає обмеження використання вертольотів. Тепер їх залучатимуть лише для екстрених рятувальних операцій. Раніше гелікоптери часто використовували, щоб доставляти команди альпіністів до базових таборів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій