«Нептун» провів нах. Чому ліквідація крейсера «Москва» вкрай важлива саме зараз
- Українські військові завдали удару по російському ракетному крейсеру «Москва».
- Потопили флагман ЧФ РФ українським ракетним комплексом «Нептун».
- «Москва» була зібрана в Миколаєві, росіяни задіювали крейсер в Сирії та Грузії.
Збройні сили України у Чорному морі завдали ракетного удару по російському крейсеру «Москва», що брав участь в сирійській кампанії та у нападі на острів Зміїний. Кораблю завдали серйозних ушкоджень ракетами українського виробництва «Нептун», хоча в Міністерстві оборони Росії запевняли, що на борту просто здетонував боєприпас.
Заборона розповідає про ракетний удар по ворожому кораблю у Чорному морі, про «Нептун» та флагман Чорноморського флоту «Москва» (теж, до речі, зроблений Україною). А також про те, що означає для ворога втрата крейсера.
Ракетний удар по російському крейсеру «Москва»
Вночі 13 квітня 2022 року українські військові завдали ракетного удару флагману Чорноморського флоту Росії «Москва».
«Підтвердили, що ракетний крейсер ‘Москва’ пішов саме туди, куди його послали наші прикордонники на острові Зміїний! Ракети ‘Нептун’, які стоять на сторожі Чорного моря, завдали російському кораблю дуже серйозних пошкоджень», — повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко.
Речниця Морської охорони Наталія Гуменюк підтвердила, що саме крейсер «Москва» погрожував українським військовим на острові Зміїний, що в Чорному морі. 24 лютого він брав участь у захопленні острова та запропонував прикордонникам здатися. Натомість корабель відправили за відомим маршрутом.
Читати більше новин в TelegramУ Міністерстві оборони Росії визнали, що на ракетному крейсері виникла пожежа і судно отримало серйозні пошкодження. Причиною названо здетонований боєприпас. Екіпаж ніби повністю евакуювали.
Як зазначено в характеристиках корабля, на ньому могло перебувати близько 510 моряків та офіцерів. Водночас відомо про 54 врятованих моряків.
Хронологія подій:
- 01:14. внаслідок пожежі та вибуху крейсер «Москва» перекинувся на лівий борт.
- 02:07. У Туреччині стверджують, що на 99% протягом години може затонути. 54 моряки з крейсера були врятовані турецьким судном.
- 02:48. У Туреччині та Румунії заявляють про те, що крейсер «Москва» затонув.
- Вдень Міноборони РФ всіляко заперечує переходу крейсера у підводний металобрухт.
- Близько 23:00 МО РФ каже, що «Москва» потонула, але при буксировці.
«Цей інцидент означає, що Росія зазнала пошкодження двох ключових військово-морських об’єктів після вторгнення в Україну, першим із яких став десантний корабель класу «Алігатор» «Саратов» 24 березня. Обидві події, ймовірно, змусять Росію переглянути свою морську позицію в Чорному морі», — зазначили в розвідці Великої Британії.
Крейсер «Москва»: що відомо
Ракетний крейсер «Москва» — це головний корабель проєкту 1164 «Атлант». Він був одним із найбільш озброєних у частині ППО кораблів флоту й здійснював прикриття сухопутних військ, міг вражати цілі за 1000 км, тобто міг вдарити в будь-який бік. Тепер не зможе.
Його збудували на Миколаївському суднобудівному заводі, а на воду спустили у 1979 році. У 2008 році крейсер брав участь у російсько-грузинській війні і перебував у територіальних водах Грузії. Також росіяни використовували корабель під час війни у Сирії.
Короткі технічні характеристики:
- водотоннажність — 11 380 тонн;
- довжина — 186 м;
- ширина — 20.8 м;
- максимальна швидкість — 34 вузли;
- екіпаж — 510 осіб.
Крейсер «Москва» озброєний:
- 16 пусковими установками ракет П-1000 «Вулкан»;
- вісьмома пусковими для ЗРК С-300Ф «Форт»;
- артилерійською установкою АК-130;
- шістьма зенітними АУ АК-630;
- двома ЗРК «Оса-МА»;
- двома РБУ-6000;
- двома п’ятитрубними торпедними апаратами калібру 533 мм;
- гелікоптером Ка-27.
Протикорабельний комплекс «Нептун»: характеристики ракети
«Нептун» — це крилата протикорабельна ракета (ПКР), яку з 2014 року розробляло українське конструкторське бюро «Луч» та інші підприємства Укроборонпрому. Зброя здатна вражати наземні та морські цілі, але головне її призначення знищення кораблів противника, пише Мілітарний.
Втративши в результаті окупацію Криму практично весь флот, Україна виявилася майже беззахисною з моря. Для захисту берегової лінії у 2015 році українським військовим командування були створені підрозділи, оснащені армійською артилерією та ракетними залповими комплексами, що в умовах відсутності протикорабельної зброї були хоч якимось захистом від прогнозованого вторгнення. До створення «Нептуна» українські Військово-морські сили не мали жодного корабля озброєного протикорабельними ракетами. Перші випробування пройшли в серпні 2018 року.
Вже у 2020 році береговий ракетний комплекс РК-360 МЦ «Нептун» прийняли на озброєння ЗСУ, повідомив Defence Espress. В категорії ефективність-вартість українська ракета нічим не поступається розробкам провідних світових виробників (США, Швеція, Китай). А використання у складі комплексу і ракети тільки українських компонентів мінімізує залежність поставок від позиції і політики третіх країн.
Зброя призначена для ураження:
- бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет;
- десантних і танкодесантних кораблів;
- транспорту, який діє як самостійно, так і в складі груп;
- наземних радіоконтрастних цілей;
- знищення надводних цілей у простих і складних метеорологічних умовах, в будь-який час доби і року, при активній вогневій і радіоелектронній протидії супротивника.
Тактико-технічні характеристики ракети Р-360:
- маса спорядженої ракети — 870 кг;
- маса бойової частини — 150 кг;
- діаметр ракети — 380 мм;
- максимальна дальність — 280 км;
- мінімальна дальність — 7 кілометрів.
Раніше Заборона розповідала про важку зброю, яку Україна запросила у союзників для перемоги у російсько-українській війні.
Читати більше новин в Telegram