'
Читаєте зараз
Знищили колону танків за 40 хвилин. Нацгвардійці на Чернігівщині підсмажили окупантів

Знищили колону танків за 40 хвилин. Нацгвардійці на Чернігівщині підсмажили окупантів

Iryna Troian
Автор:
  • Серед захисників чернігівського напрямку у боях з окупантами особливо відзначились нацгвардійці із Шостки.
  • На підступах до Чернігова військові знищили колону ворожої техніки, а для багатьох окупантів ця атака виявилась останньою.
  • Також нацгвардійці брали участь у розвідці в тилу противника і повідомляли дані про його переміщення.

Українським захисникам чернігівського напрямку вдалось врятувати Чернігів від окупації та запобігти оточенню Києва. В обороні міста зокрема відзначились і нацгвардійці із Шостки. Вони розбили колону російських танків по дорозі до Чернігова, а також допомагали українській артилерії із розвідувальними даними щодо позицій ворога. 

Заборона розповідає про подвиги українських захисників із Шостки, які обороняли чернігівський напрямок.


Оборона Чернігова: як військові із Шостки нищили ворога

На початку березня 2022 року нацгвардійці із Шостки розбили колону російської техніки, яка йшла в напрямку Чернігова, повідомила пресслужба Національної гвардії України. Вони разом з іншими захисниками не лише врятували місто від окупації, а й відволікли на себе значні сили рашистів і запобігли оточенню Києва. 

«Це було село Количівка. Там стояв наш блокпост і він був крайній під Черніговом. 7 березня ми прийняли бій і розбили колону російської техніки. Перед цим по нас працювала їхня артилерія, потім міномети та танки. Вони думали, що особового складу вже не лишилося після такого обстрілу. Далі вони вирушили колоною по центральній дорозі до Чернігова. Але ми їх вже чекали та зайняли свої позиції… Ми раніше з хлопцями добре відпрацювали алгоритм входження колони. Наша схема спрацювала», — поділився спогадами нацгвардієць Артур, який безпосередньо брав участь у бою.

Спалений російський танк на підступах до Чернігова. Фото: Національна гвардія України/Facebook

З першого пострілу протитанковим гранатометом (РПГ-7В) Артур влучив у відсік із пальним танка. Сам бій вівся на невеликій відстані, тож інші постріли теж були влучні. «Особовий склад противника почав виходити з техніки, а далі хлопці їх просто знищували. Сам бій тривав 40 хвилин, а потім ще дві години ми зачищали місцевість. Причому втекло дуже мало росіян», — зазначив військовослужбовець.

Читати більше новин в Telegram
Знищена техніка рашистів. Фото: Національна гвардія України/Facebook

Після невдалої атаки ворог не наважувався прориватися через блокпост нацгвардійців, а тому бив лише здалеку.

Також військові із Шостки працювали по всій території Чернігівської області. Вони виконували розвідувальні дії у тилу ворога і збирали дані для української артилерії про переміщення противника.

«Нашою задачею була розвідка місцевості. Вогневих контактів ми уникали, бо виконували завдання у тилу противника. Ми проводили рейдові дії по лісах, лугах, населених пунктах, шукали скупчення техніки та особового складу противника та передавали їхні координати нашій артилерії», — розповів військовослужбовець Ігор.

Раніше Заборона розповідала про розмінування Ірпеня після звільнення від окупантів та про те, які небезпечні знахідки виявили українські піротехніки.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій