Читаєте зараз
Нетаньягу звинуватили в єретизмі через вислови напередодні Рош га-Шана

Нетаньягу звинуватили в єретизмі через вислови напередодні Рош га-Шана

Анастасія Бодюл

Уряд Ізраїлю попередив громадян щодо небезпеки паломництва до Умані на свято Рош га-Шана (15-17 вересня 2023 року) через війну, пише The Times of Israel.

Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу намагався відмовити громадян від візиту в Україну і наголосив на важкому історичному досвіді євреїв у Європі, стверджуючи, що «Бог не завжди захищав нас, ні на європейській, ні на українській землі». Його слова викликали обурення у громадськості та різкі відгуки від ультраортодоксальних політиків, які звинуватили його в єретизмі та закликали до публічних вибачень.

Попри попередження 2022 року про небезпеку війни та інші перешкоди, як і в часи коронавірусної пандемії, до місця поховання рабина Нахмана з Бреслова вирушили понад 20 000 паломників.

Україна теж наголошує на недостатньому забезпеченні безпеки в Умані та ризику для паломників через обстріли. Попри це, ізраїльський уряд виділить 4 млн шекелів на допомогу для виїзду на свято Рош га-Шана, втім, акцентує на особистій відповідальності кожного за свою безпеку.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій