Nike звинуватили у спільництві з тероризмом через продаж балаклав
Спортивний бренд Nike випустив аксесуар, який не протримався в магазинах і кількох днів через свій дизайн, повідомляє Metro. Компанія випустила лижну шапку (балаклаву) з пришитими до неї стрічками для кишень. Але покупці побачили в обновці справжню кобуру для носіння зброї, а в шапці – потурання реальному криміналу.
Дизайн нової балаклави був відсиланням до дрілл-музики – одного з напрямів хіп-хопу, популярних у США, зокрема в Чикаго. Дрілл відрізняється своєю похмурістю й ліричним змістом. Останнім часом у Лондоні ця музика стала особливо популярна. Треки, як правило, присвячені бандитській культурі, а самі виконавці носять чорні балаклави – їх нерідко звинувачують у співучасті в криміналі.
Бренд почали критикувати після того, як користувачі соцмереж впізнали моделей рекламної кампанії. Це були музиканти з банд Лондона. Стрічки використовувалися як кобура для пістолетів і чохол для ножів. Одним із перших, хто помітив підозрілу схожість, став західний YouTube-блогер MR DT. Хлопець написав, що на цей раз Nike скоїв помилку.
THIS IS NOT RIGHT @nike @nikelondon
— MR DT © (@MrDtAFC) August 19, 2018
I think you’ve made a big mistake on this one, targeting the current Gang culture for profit, there’s 100’s of dead kids parents that you should be thinking about before you made these, let alone put them out for sale. pic.twitter.com/lPRoYWzyWX
Наразі Nike не продає балаклави. Компанія видалила товари зі свого офіційного інтернет-магазину. Представники Nike повідомили, що створюючи аксесуар, дизайнери не припускали, що він викличе такий ажіотаж у колах шанувальників моди.
Це ще не все
Читати більше новин в TelegramВидання Bloomberg повідомляє, що Nike закрила кілька магазинів у Африці через расистський скандал. У місцевих ЗМІ з’явилося відео з білим чоловіком на пляжі, що має стосунок до компанії. Він вимовляє лайливе слово, яке в ПАР вважається расистським терміном. За даними ЗМІ, чоловік у кадрі – Адам Катцавелос, чоловік директорки із маркетингу Nike Келлі Катцавелос.
У Nike відмовилися коментувати закриття магазинів. Крім того, компанія випустила заяву, у якій підкреслила свою «давню прихильність до різноманітності, інклюзивності та поваги», додавши, що чоловік на відео не є її співробітником.
Усього у Nike 11 магазинів у ПАР: п’ять у Йоганнесбурзі, три в Кейптауні, два в Дурбані й один у Полоквані.