'
Читаєте зараз
Nike звинуватили у спільництві з тероризмом через продаж балаклав

Nike звинуватили у спільництві з тероризмом через продаж балаклав

Сергій Сурепін

Спортивний бренд Nike випустив аксесуар, який не протримався в магазинах і кількох днів через свій дизайн, повідомляє Metro. Компанія випустила лижну шапку (балаклаву) з пришитими до неї стрічками для кишень. Але покупці побачили в обновці справжню кобуру для носіння зброї, а в шапці – потурання реальному криміналу.

Дизайн нової балаклави був відсиланням до дрілл-музики – одного з напрямів хіп-хопу, популярних у США, зокрема в Чикаго. Дрілл відрізняється своєю похмурістю й ліричним змістом. Останнім часом у Лондоні ця музика стала особливо популярна. Треки, як правило, присвячені бандитській культурі, а самі виконавці носять чорні балаклави – їх нерідко звинувачують у співучасті в криміналі.

Бренд почали критикувати після того, як користувачі соцмереж впізнали моделей рекламної кампанії. Це були музиканти з банд Лондона. Стрічки використовувалися як кобура для пістолетів і чохол для ножів. Одним із перших, хто помітив підозрілу схожість, став західний YouTube-блогер MR DT. Хлопець написав, що на цей раз Nike скоїв помилку.

Наразі Nike не продає балаклави. Компанія видалила товари зі свого офіційного інтернет-магазину. Представники Nike повідомили, що створюючи аксесуар, дизайнери не припускали, що він викличе такий ажіотаж у колах шанувальників моди.

Це ще не все

Читати більше новин в Telegram

Видання Bloomberg повідомляє, що Nike закрила кілька магазинів у Африці через расистський скандал. У місцевих ЗМІ з’явилося відео з білим чоловіком на пляжі, що має стосунок до компанії. Він вимовляє лайливе слово, яке в ПАР вважається расистським терміном. За даними ЗМІ, чоловік у кадрі – Адам Катцавелос, чоловік директорки із маркетингу Nike Келлі Катцавелос.

У Nike відмовилися коментувати закриття магазинів. Крім того, компанія випустила заяву, у якій підкреслила свою «давню прихильність до різноманітності, інклюзивності та поваги», додавши, що чоловік на відео не є її співробітником.

Усього у Nike 11 магазинів у ПАР: п’ять у Йоганнесбурзі, три в Кейптауні, два в Дурбані й один у Полоквані.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій