Читаєте зараз
Німеччина пом’якшує позицію щодо заборони Україні бити по РФ: хто вже дозволив

Німеччина пом’якшує позицію щодо заборони Україні бити по РФ: хто вже дозволив

Анастасія Могилевець

Уряд Німеччини поступово відмовляється від своїх застережень щодо дозволу Києву вражати військові цілі на території Росії за допомогою переданої ФРН зброї, пише Politico.

Питання щодо того, чи може Україна бити по військових цілях РФ з німецької зброї, 29 травня задали речникові канцлера Олафа Шольца — Штеффену Гебештрайту. Він уникнув прямої відповіді, але зазначив, що міжнародне право дозволяє Україні захищатися, і цей захист не обмежується українською територією.

Напередодні Шольц на спільній пресконференції з президентом Франції Емманюелем Макроном зауважив, що згідно з міжнародним правом, Україна має всі можливості для того, що вона робить. Рік тому посадовець був категорично проти застосування німецької зброї по території Росії. Тож, як пише видання, уряд Німеччини почав обережно відмовлятися від своїх заборон.

Що стосується інших союзників у Європі та за її межами, не проти зняти обмеження Швеція. В Міноборони країни заявили, що визнають право України на захист, якщо це відповідає законам війни. Таку саму думку поділяють уряди Великої Британії та Канади. Оттава наголосила, що не має жодних умов щодо постачання зброї ЗСУ. Втім, проти ударів по РФ Італія та Бельгія.

Європейські країни-партнерки також тиснуть на США, щоб вони дозволили Україні бити своєю зброєю по цілях Кремля. За даними The New York Times, в адміністрації Джо Байдена вже триває обговорення послаблення обмежень. Дебати стимулювали в тому числі удари Москви по Харкову.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій