Читаєте зараз
Німеччина терміново шукає системи Patriot для України після атак РФ

Німеччина терміново шукає системи Patriot для України після атак РФ

Ilona Kivva
Автор:

В ході зустрічі Ради Україна – НАТО 4 квітня у Брюсселі Німеччина розпочала негайний пошук доступних систем протиповітряної оборони Patriot для України, повідомив голова МЗС Дмитро Кулеба.

Під час заходу в штаб-квартирі Альянсу міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок нагадала, що країна є лідером коаліції протиповітряного захисту. 

«Ми чітко почули, що сказав міністр закордонних справ [Дмитро Кулеба], і я хотіла б підкреслити: ми бачимо, що відбувається в Україні та розуміємо, що вам потрібна ця оборона зараз. Школярі мають перебувати в безпеці, а порт в Одесі має бути захищеним. Тож знову закликаємо Європу перевірити, чи можуть вони [європейські країни] забезпечити для України протиповітряну оборону», – сказала Анналена Бербок.

Вітаючи членів НАТО з 75-річчям Альянсу на початку зустрічі Кулеба анонсував, що прохання надати більше систем Patriot буде його головним запитом до союзників. Американський зенітний ракетний комплекс Patriot – єдина система, що перехоплює балістичні ракети.

«Німеччина, як голова коаліції протиповітряної оборони, ініціює негайно аналіз всіх наявних, не лише у союзників, але взагалі у світі, систем батарей Patriot та інших систем протиповітряного захисту, та що можна зробити, які комбінації збудувати, щоб ці батареї були доставлені в Україну», – прокоментував український урядовець за результатами переговорів. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій