Читаєте зараз
НЛО, супутник NASA чи невідома зброя: що згоріло над Києвом 19 квітня

НЛО, супутник NASA чи невідома зброя: що згоріло над Києвом 19 квітня

Yevheniia Kostina
https://twitter.com/Liveuamap/status/1648772291080093696https://twitter.com/jaxx_vb/status/1648769298846867461
  • Яскраве світіння спостерігалося в небі над столицею України близько 22:00 19 квітня.
  • Невідомий об’єкт пролетів під час повітряної тривоги. Військові запевняють, що це елементарне співпадіння.
  • Головний центр спеціального контролю при космічному агентстві України заявив про «високоенергетичну акустичну подію».

Невідомим об’єктом, який бачили пізно ввечері в небі Києва, скоріш за все, є рідкісний болід. Тобто вогняно-яскравий метеор, який виглядає як вогняна куля. Відповідно, це не було атакою ворога чи падінням космічних апаратів.

Заборона розповідає про надзвичайну ситуацію.

Болід в Київській області

19 квітня 2023 року о 21:57 за київським часом інфразвуковими засобами ГЦСК на території України зареєстрована високоенергетична акустична подія, повідомили в Головному центрі спеціального контролю при Космічному агентстві України.

«Розрахункове місце епіцентру вибуху знаходиться в Київській області, Подія ймовірно пов’язана із входом космічного тіла в щільні шари атмосфери, інформація уточнюється», — підкреслили в ГЦСК 20 квітня.

Таким чином, офіційно спростована інформація, що була розповсюджена в мережі ввечері напередодні. 

Читати більше новин в Telegram

«В межах Києва в небі спостерігалося яскраве свічення повітряного об’єкта. За попередньою інформацією, це явище стало результатом падіння на Землю космічного супутника НАСА», — заявив 19 квітня керівник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

В профільному телеграм-каналі Alpha Centauri зауважили, що в атмосферу дійсно мав входити апарат NASA RHESSI, але траєкторія його падіння дуже далека від України.

Болід — досить рідкісне явище. Воно спричиняється потраплянням у щільні шари атмосфери великих твердих частинок, які називаються метеорними тілами. Входячи у атмосферу із надзвуковою швидкістю, частинка нагрівається внаслідок гальмування, і навколо неї утворюється світна оболонка з розжарених газів. Боліди часто мають помітний кутовий діаметр, політ нерідко супроводжується звуками, що нагадують грім.

Супутник NASA

Космічне агентство США оголосило, що знятий з експлуатації супутник вагою 660 фунтів (300 кг) знову мав увійти в атмосферу, але не був тим об’єктом, який бачили в небі над Києвом, передає ВВС.

Космічний корабель RHESSI використовувався для спостереження за сонячними спалахами. Його запустили на низьку навколоземну орбіту в 2002 році і вивели з експлуатації в 2018 році.

Траєкторія руху супутника. Мапа: Satflare

«Супутник все ще перебував на орбіті в той час, коли спостерігали спалах, і знову увійде в атмосферу Землі. NASA і Міністерство оборони США продовжують стежити за RHESSI», — сказав представник управління комунікацій NASA Роб Маргетта.

Раніше Заборона розповідала про гібридне сонячне затемнення, яке жителі деяких територій Землі зможуть спостерігати 20 квітня 2023 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій