Читаєте зараз
Нобелівську премію з літератури присудили Йону Фоссе

Нобелівську премію з літератури присудили Йону Фоссе

Ilona Kivva
Автор:

Лауреатом Нобелівської премії з літератури став норвезький письменник Йон Фоссе «за його інноваційні п’єси та прозу, які висловлюють невимовне».

Він пише романи, сильно скорочені до стилю, який став відомий як «мінімалізм Фоссе». Це можна побачити в його другому романі Stengd gitar (1985), де автор представляє жахливу варіацію на одну зі своїх головних тем — критичний момент невирішеності. Молода мама виходить зі своєї квартири, щоб викинути сміття в жолоб, але її дитина все ще всередині. Їй потрібно піти по допомогу, але вона не може цього зробити. Хоча вона опиняється, кажучи кафкіанською мовою, перед законом, різниця очевидна: Фоссе представляє повсякденні ситуації, які миттєво впізнаються з нашого власного життя.

«Фоссе представляє повсякденні ситуації, які миттєво впізнаються у нашому житті. Його радикальне скорочення мови та драматичної дії виражає найпотужніші людські почуття тривоги та безсилля найпростішими словами. Саме завдяки здатності лауреата викликати втрату орієнтації у людини та тому, як це парадоксально може забезпечити доступ до глибшого досвіду, близького до божественного, його почали вважати головним новатором у сучасному театрі», — зазначають в Королівській академії.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій