- 30 зеніток Німеччина обіцяла передати ще в квітні 2022 року.
- Процес затягнувся через відсутність достатньої кількості боєприпасів для них.
- Виробника снарядів знайшли в Норвегії, тож перепони для передачі першої партії комплектів зникли.
Перші системи Gepard мають потрапити на озброєння Збройних сил України до кінця липня 2022 року. Пані міністр оборони Німеччини Христина Ламбрехт оголосила про передачу зенітних танків Gepard після першої безпекової конференції в Рамштайні, яка проходила 26 квітня 2022 року. Але сторона не розрахувала, скільки боєкомплектів потрібно українцям.
Заборона розповідає про деталі передачі ЗСУ снарядів і зенітних установок Gepard.
Німеччина знайшла виробника боєприпасів для Гепардів – Spiegel
Федеральний уряд Німеччини інтенсивно шукав виробника, який зможе створювати додаткові боєприпаси для зенітних установок Gepard, які планують передати Україні, протягом декількох місяців. 60 000 наявних снарядів було недостатньо для відправки САУ Збройним силам. Тож Канцлерству вдалося знайти постачальника в Норвегії, звідки боєприпаси доставлятимуть напряму в Україну, повідомляє Spiegel.
«Спочатку знайшли в Південній Америці. Але доступні там боєприпаси до Гепардів не були схвалені країною-виробником Швейцарією для доставки в Україну. Згодом вони були більш успішними в Норвегії. Місцевий виробник може робити спеціальні 35-мм кулі і відправляти Україні. Вони будуть випробувані на полігоні Бундесверу в Путлосі (Німеччина)», — зазначають у виданні.
Україна отримає 30 установок Gepard в липні-2022
Завдяки домовленості з Норвегією, Німеччина більше не має перепон для передачі Україні 30 зенітних самохідних установок Gepard. Журналісти Spiegel, з посиланням на власні джерела, повідомляють, що перші «котики» мають з’явитися на озброєнні ЗСУ вже до кінця липня.
Читати більше новин в TelegramСучасна зброя надається Україні виключно за умови вміння управляти нею. Тож нині в Німеччині тривають навчання українських військових з використання Гепардів. Основне завдання цих зенітних танків — захистити бойові підрозділи, війська та ключові об’єкти від повітряних атак, тобто від гелікоптерів, дронів, а якщо дійде до контактного бою — і проти наземних і надводних цілей, зокрема ворожої бронетехніки на відстані до 4 км та висоті до 3 кілометрів.
Раніше Заборона розповідала про далекохідні БМП Bushmaster та БТР М113, які Україні надасть Австралія в рамках додаткового пакету військової допомоги на $100 мільйонів.
Читати більше новин в Telegram