'
Читаєте зараз
Gepard та Leopard: уряд Німеччини все ж дожали на передачу Україні «котиків»

Gepard та Leopard: уряд Німеччини все ж дожали на передачу Україні «котиків»

Ilona Kivva
Автор:
  • Міністр оборони Німеччини Христина Ламбрехт оголосила передачу зенітних танків Gepard.
  • Берлін все ж здався під натиском країн-партнерів по НАТО: німців дожали на безпековій конференції в Рамштайні.
  • Україна не зможе отримати зброю безкоштовно, але викупити — не проблема.

Уряд Німеччини пообіцяв погодити відправку Україні 50 потужних зенітних самохідних установок (ЗСУ) «Гепард» та 88 танків Леопард 1A5. Запропонували надати озброєння німецьке оборонне підприємство KraussMaffei Wegmann та один з найбільших у Європі оборонних концернів Rheinmetall. Однак є умови: танки Україна може тільки купити. Суму угоди оцінюють у 115 мільйонів євро.

Заборона розповідає про основні характеристики ЗСУ Gepard та танків Leopard.


Конференція в Рамштайні 26 квітня

Уряд Німеччини збирається погодити поставку Збройним силам України зенітних самохідних установок «Гепард» зі своїх промислових запасів, повідомляє Spiegel.

«Німецький оборонний завод KraussMaffei Wegmann ще у лютому заявив, що у них ще є близько 50 [установок Gepard] на власному складі, які можуть бути доставлені в Україну після короткого ремонту. Відповідна пропозиція була зроблена федеральному уряду», — зазначили у виданні.

26 квітня в Рамтайні, на базі ВВС США в Німеччині, зібралися представники воєнних відомств близько 40 країн світу. Головна офіційна тема — допомога України. Напередодні ходили чутки, що основна ціль — пояснити Німеччині, що треба приєднуватися.

Читати більше новин в Telegram
Міноборони Німеччини\Twitter

Після раунду перемовин оборонне відомство уряду Шольца заявило, сила НАТО та ЄС в єдності і що передадуть зенітні танки Gepard.

FlakPz Gepard: чим особлива зброя

Самохідна зенітна гармата Gepard була розроблена компанією KraussMaffei в 1960-х роках. На озброєння Бундесверу вони надійшли в 1973 році. Основне завдання — захистити бойові підрозділи, війська та ключові об’єкти від повітряних атак, пише Military Today.

Gepard використовуються Німеччиною, Бразилією, Чилі, Йорданією, Румунією та Нідерландами.

Машина створена на базі шасі основного бойового танка Німеччини Leopard. Гепарди оснащені подвійними 35-мілімітровоми гарматами та двома радарами: пошуковим та відстежувальним. Максимальна скорострільність одиничної гармати становить 550 пострілів за хвилину. Боєкомплект Гепарда складається з 640 бронебійно-запалювальних снарядів для стрільби по повітряних цілях і 40 бронебійних для враження наземних цілей. Радар має радіус дії 15 кілометрів. Він забезпечує всебічне сканування з одночасним відстеженням цілі.

Корпус зенітних установок захищений від гармат малого калібру, але захист башти — лише від вогню стрілецької зброї та осколків артилерійських снарядів.

Екіпаж Gepard складається з трьох осіб: командира, навідника і водія.

Важливо, що двигун і трансмісію системи можна замінити за 20 хвилин в польових умовах.

Танки Leopard: у чому нюанси поставок в Україну

Федеральний уряд Німеччини отримав заявку від оборонного концерну Rheinmetall на експорт в Україну 88 танків Leopard 1A5. Пропозиція передбачає ремонт танків у Німеччині. Також концерн пропонує навчити українських військових користуватися технікою та додати до танків інструменти, запчастини та 3500 боєприпасів. 

Однак Леопарди Україні хочуть не подарувати, а продати. За даними Deutsche Welle, вартість такого військового замовлення становить близько 115 млн євро.

Ці танки вперше надійшли на озброєння Бундесверу в 1965 році. Виробництво припинилося в 1984 році і їх замінили на другу версію бронемашини, але Leopard1 був дуже вдалою конструкцією, тому все ще знаходиться на озброєнні ряду країн.

Танк має зварений корпус і литу вежу. Броня відносно тонка, попри це танк має сильну ударну спроможність. 

У розпорядження ЗСУ може потрапити Leopard 1A5 — остання модифікація першого покоління Леопардів. Він оснащений сучасною системою управління вогнем та покращеною технікою нічного бачення, системою захисту, стабілізатором озброєння, а також прицільною комп’ютеризованою системою керування вогнем.

Раніше Заборона розповідала про характеристики зенітно-ракетних комплексів Mistral, які Норвегія передала Україні. Уряд королівства відправив ЗСУ близько 100 ракет протиповітряної оборони та системи запуску.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій