Нова Зеландія вводить податок на коровʼячі гази: як це захистить Землю

Evgenia Kostina
  • З усіх викидів парникових газів 16% — це метан, близько третини якого походить від худоби.
  • Одна корова викидає в атмосферу до 500 літрів метану щодня.
  • Близько половини викидів парникових газів у Новій Зеландії припадає на ферми.

Новозеландські фермери платитимуть у бюджет за те, що худоба виробляє шкідливі гази. Уряд розраховує, що це скоротить сільськогосподарські викиди і навчить екологічному виробництву і споживанню.

Заборона розповідає про податок на коровʼячу відрижку та пояснює проблему виробництва метану тваринами.

Податок для фермерів у 2025 році

Уряд Нової Зеландії вводить податок на парникові гази, які утворюють сільськогосподарські тварини під час відрижки та сечовиділення. Інструмент почне працювати з 2025 року, пише AP News.

«Ця пропозиція в її нинішньому вигляді означає, що фермери Нової Зеландії першими у світі скоротять сільськогосподарські викиди […] Жодна інша країна ще не розробила систему ціноутворення, тому наші фермери мають намір отримати вигоду від того, що вони перші», — сказала прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн.

В країні нараховують близько 10 млн голів великої рогатої худоби та 26 млн овець, тоді як населення складає 5 млн людей. Отже молочні продукти складають найбільшу частку експорту країни. При цьому близько половини викидів парникових газів країни припадає на саме на ферми.

Власники бізнесу засудили плани щодо податку, вони вважають, що це вбʼє їхній бізнес. Чиновники відповіли, що ті зможуть повернути витрати, збільшивши вартість екологічно чистої продукції.

Парникові гази: як корови шкодять екології

Жуйні тварини, наприклад, корови, мають багатокамерний шлунок, у якому бактерії розщеплюють рослинну їжу. Під час процесу травлення і виділення газів доросла корова може щодня викидати в атмосферу до 500 літрів метану, пояснює дослідницький журнал ЄС Horizon.

З усіх викидів парникових газів 16% — це метан, близько третини якого походить від худоби. Обсяги її вирощування збільшуються, адже кількість населення світу і, відповідно, споживання зростає. 

«Метан є потужним парниковим газом, який фактично має набагато більший потенціал утримання тепла [в атмосфері], ніж вуглекислий газ – у 28-36 разів більше […] Корови не повністю винні, але зменшення їх впливу на навколишнє середовище може мати значний вплив», — зауважила координаторка екопроєкту South Pole Жасмін Швайглі.

Варто знати, що різні породи корів мають різні обсяги вироблення метану. Тому фермери можуть посприяти захисту екології, якщо розводитимуть худобу з меншими викидами газів та змінюватимуть раціон тварин.

Раніше Заборона розповідала про фінансування кліматичної конференції ООН найбільшим забруднювачем пластиком у світі. Ідеться про Coca-Cola, яка виробляє 120 млрд одноразових пластикових пляшок на рік.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору