'
Читаєте зараз
Головний забруднювач пластиком фінансує кліматичну конференцію ООН 

Головний забруднювач пластиком фінансує кліматичну конференцію ООН 

Yevheniia Kostina
  • Захисники природи створили петицію, у якій вимагають припинення співпраці форуму ООН із Coca-Cola.
  • Компанія виробляє 120 млрд одноразових пластикових пляшок на рік.
  • У 2021 році конференцію спонсорувала Unilever – третій забруднювач пластиком у світі.

Одна з найбільших компаній за капіталізацією у світі Coca-Cola профінансує кліматичну конференцію Організації об’єднаних націй. Це основний світовий форум для країн, компаній і екологічних організацій для боротьби з надзвичайною ситуацією в climate change. Цікаво, що подію чомусь фінансують ті, хто несе велику частину відповідальності за забруднення планети.

Заборона розповідає про скандал навколо форуму Cop27 та звіти активістів щодо пластику.

Coca-Cola на Cop27: реакція екоорганізацій

Найпрестижніша кліматична конференція  ООН United Nations Framework Convention on Climate Change відбудеться 6-18 листопада в Шарм-ель-Шейху. Уряд Єгипту підписав угоду про спонсорство з компанією Coca-Cola, яку відносять до найбільших забруднювачів планети пластиком, пише The Guardian.

«Coca-Cola є найбільшим у світі забруднювачем пластику за нашими щорічними перевірками брендів. Вражає, що компанії, яка так пов’язана з індустрією викопного палива, дозволено спонсорувати таку життєво важливу кліматичну зустріч», — сказала координаторка руху Break Free From Plastic Емма Прістленд.

Захисники природи створили петицію з вимогою припинити цю співпрацю. Coca-Cola виробляє 120 млрд одноразових пластикових пляшок на рік, 99% пластику виготовляється з викопного палива. Представник Greenpeace USA Джон Гочевар заявив, що організатори не визнають, що таке спонсорство проблемне.

Читати більше новин в Telegram

Забруднення пластиком: звіт Break Free From Plastic

Щороку тисячі волонтерів проводять очищення пляжів по всьому світу і за звітами активістів визначаються компанії, пластикове сміття яких зустрічається найчастіше. Перші такі підсумки рух Break Free From Plastic підбив у 2018 році, а крайній звіт було оприлюднено восени 2021 року — в усіх Coca-Cola визнали найбільшим забруднювачем.

Волонтери зібрали 330 493 шматки пластикового сміття в різних місцях – від парків і міських вулиць до пляжів по всьому світу. 58% цих товарів були чітко позначені споживчим брендом, і четвертий рік поспіль Coca-Cola стала «найбільшим забруднювачем у світі» серед цих брендів.

«Аудит брендів виявив майже 20 000 продуктів під брендом Coca-Cola, який забруднює більше, ніж наступні два найбільші забруднювачі разом узяті […] Це означає, що зобовʼязання Coca-Cola збирати одну пляшку з кожної проданої мало впливає на забруднення», — йшлося в крайньому звіті.

Найбільші забруднювачі пластиком у світі. Графіка: Break Free From Plastic

Питання спонсорства конференції ООН активісти порушували і в 2021 році — тоді Cop26 у британському Глазго співпрацював із Unilever. Виробник продуктів харчування та побутової хімії посідав третє місце в антирейтингу забруднювачів пластиком.

Раніше Заборона розповідала про щорічну загибель сотень людей, які намагаються перешкодити збиткам екології. Активісти стикаються з впливовими групами, що призводить до вбивств. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій