Нова Зеландія вводить податок на коровʼячі гази: як це захистить Землю

Yevheniia Kostina
  • З усіх викидів парникових газів 16% — це метан, близько третини якого походить від худоби.
  • Одна корова викидає в атмосферу до 500 літрів метану щодня.
  • Близько половини викидів парникових газів у Новій Зеландії припадає на ферми.

Новозеландські фермери платитимуть у бюджет за те, що худоба виробляє шкідливі гази. Уряд розраховує, що це скоротить сільськогосподарські викиди і навчить екологічному виробництву і споживанню.

Заборона розповідає про податок на коровʼячу відрижку та пояснює проблему виробництва метану тваринами.

Податок для фермерів у 2025 році

Уряд Нової Зеландії вводить податок на парникові гази, які утворюють сільськогосподарські тварини під час відрижки та сечовиділення. Інструмент почне працювати з 2025 року, пише AP News.

«Ця пропозиція в її нинішньому вигляді означає, що фермери Нової Зеландії першими у світі скоротять сільськогосподарські викиди […] Жодна інша країна ще не розробила систему ціноутворення, тому наші фермери мають намір отримати вигоду від того, що вони перші», — сказала прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн.

В країні нараховують близько 10 млн голів великої рогатої худоби та 26 млн овець, тоді як населення складає 5 млн людей. Отже молочні продукти складають найбільшу частку експорту країни. При цьому близько половини викидів парникових газів країни припадає на саме на ферми.

Читати більше новин в Telegram

Власники бізнесу засудили плани щодо податку, вони вважають, що це вбʼє їхній бізнес. Чиновники відповіли, що ті зможуть повернути витрати, збільшивши вартість екологічно чистої продукції.

Парникові гази: як корови шкодять екології

Жуйні тварини, наприклад, корови, мають багатокамерний шлунок, у якому бактерії розщеплюють рослинну їжу. Під час процесу травлення і виділення газів доросла корова може щодня викидати в атмосферу до 500 літрів метану, пояснює дослідницький журнал ЄС Horizon.

З усіх викидів парникових газів 16% — це метан, близько третини якого походить від худоби. Обсяги її вирощування збільшуються, адже кількість населення світу і, відповідно, споживання зростає. 

«Метан є потужним парниковим газом, який фактично має набагато більший потенціал утримання тепла [в атмосфері], ніж вуглекислий газ – у 28-36 разів більше […] Корови не повністю винні, але зменшення їх впливу на навколишнє середовище може мати значний вплив», — зауважила координаторка екопроєкту South Pole Жасмін Швайглі.

Варто знати, що різні породи корів мають різні обсяги вироблення метану. Тому фермери можуть посприяти захисту екології, якщо розводитимуть худобу з меншими викидами газів та змінюватимуть раціон тварин.

Раніше Заборона розповідала про фінансування кліматичної конференції ООН найбільшим забруднювачем пластиком у світі. Ідеться про Coca-Cola, яка виробляє 120 млрд одноразових пластикових пляшок на рік.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій